פרקליטות מחוז תל אביב סגרה תיק חקירה חמור נגד קבוצת נערים שהכתה באכזריות את איתי בן לולו נער בן 17 בלב העיר תל אביב. הנימוק: קושי בזיהוי התוקף.

אביו של איתי, אלון בן לולו, זועם על ההחלטה. הבן שלי הוכה בלב העיר ורק בנס גדול הוא לא מת והתוקף וחבריו קיבלו פרס מהפרקליטות. הבן שלי שילם את המחיר כשאושפז בבית החולים ומה המסר שהפרקליטות מעבירה לציבור? שחיי אדם הפקר".

לדברי אלון, בנו עדיין סובל מטראומה בעקבות האירוע, וכעת איש לא ערב שהם לא יחזרו על מעשיהם.

התקיפה אירעה לפני כתשעה חודשים ברחוב דוד המלך בתל אביב, סמוך לחצות. בן לולו, ישב בתחנת אוטובוס ברחוב דוד המלך  והמתין לאוטובוס שיסיע אותו הביתה. למקום הגיעה חבורה של נערים רכובים על אופניים חשמליים. אחד מהם, שאל את בן לולו האם  ראה מישהו שעבר כמה דקות לפני כן. בן לולו הניד בשלילה וכמעט שילם על כך בחייו.

"אמרתי לו שלא ראיתי אף נער. חשבתי שבזה נגמר העניין. פתאום כמה מהם ניגשו אליי. אחד מהם שלף מנעול פרסה של האופניים והטיח אותו בראש שלי. הוא אמר שזה בגלל שחייכתי", שחזר בן לולו, "אחרי שנפלתי על הרצפה, כשכל הפנים שלי, מלאות בדם הם ברחו מהמקום".

>> בלב ת"א: הוכה על ידי נערים בגלל שחייך

האב ובנו הגישו תלונה בתחנת משטרת לב תל אביב. חוקרי הנוער בתחנה הצליחו כעבור כמה ימים לאתר את הנער החשוד המרכזי בתקיפה ואת חבריו. הם נחקרו באזהרה ושוחררו בתנאים מגבילים.

"הייתי בטוח שהחשוד המרכזי וחבריו יועמדו לדין פלילי וימצו עמם את הדין. הבן שלי זיהה אותם", הוסיף האב אלון. אלא שלפני כמה ימים האב קיבל מכתב מפרקליטות מחוז תל אביב לפיו הוחלט לגנוז את תיק החקירה מבלי לנמק ושהוא יכול תוך חודש לערער על ההחלטה.

"אני והבן היינו בהלם. לא ייתכן שהנערים הללו יסתובבו חופשי. מה זה אין דין ואין דיין? אני מאוכזב מאוד ואצא למאבק נגד ההחלטה עד שהם יועמדו לדין", אומר אלון.

בפרקליטות טוענים שעקב קושי בזיהוי התוקף התיק נסגר.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה לטענות האב: "לאחר בחינת מכלול הראיות שנאספו בתיק זה הוחלט לסגור את התיק עקב קושי בזיהוי התוקף ברמה הנדרשת במשפט הפלילי. למתלונן יש זכות לערור על ההחלטה לסגור את התיק" .