יואלי שלזינגר, אברך בן 33 מבית"ר עלית, הוא, לטענת רבים, גיבור האירוע בהר מירון. התמונה של שלזינגר עומד מעל חומה, בגובה של כשלושה מטר, כשמתחתיה צעדו על רמפת הברזל אלפי בני אדם, ומסייע להם להיחלץ- כבשה את הרשתות החברתיות.

"מגיל 16 אני מגיע להר מירון. באותם רגעים הייתי באחד החדרים שמעל המעבר והתחלתי לשמוע צעקות", משחזר שלזינגר, "עמדתי מעל החומה, והתחלתי לצעוק לאנשים לחזור אחורה ולא להתקדם, כי כל אלה שהתקדמו נדרסו על ידי האלפים. חלק באמת חזרו אחורה והחיים שלהם ניצלו".

מה ראית מלמעלה?

"המראות היו קשים. זרקתי לאנשים בקבוקי מים כדי שלא יתעלפו. הם שתו את המים וזה חיזק אותם. באחד המקרים, מישהו מסר לי את אחד הילדים והעליתי אותו למעלה. היה קושי גדול מאוד להעלות ילדים כי החומה הזו גבוהה מאוד יחסית".

ברחוב החרדי שלזינגר הוא גיבור היום, והוא ממשיך ומקבל מאות טלפונים מאנשים שטענו שהציל את חייהם.
"קיבלתי טלפונים רבים, כולל מרב גדול ומאנשים רבים שהיו בהילולה, שאמרו לי שבזכות הצעקות שלי לחזור אחורה הם נשארו בחיים. שהם שתו מבקבוקי המים שזרקתי לעברם וזה חיזק אותם. הם הודו לי, אבל אמרתי להם שאני עשיתי מה שכל אחד היה עושה בסיטואציה כזו", נזכר שלזינגר.

"יואלי הציל את החיים שלי ושל הרבה אנשים אחרים הוא עמד מעל הקיר וצעק לאנשים לחזור אחורה וזרק לנו בקבוקי מים. אנשים היו מעולפים, התייבשו. המים והצעקות שלו הצילו אותנו", סיפר יוסף, תושב בני ברק שהיה במקום, "אם הייתי צועד קדימה הייתי מת. הוא אדם צנוע, אבל בורא עולם שלח אותו בזמן הנכון ונמנע אסון כבד יותר".

"אני לא גיבור ולא מלאך. הקדוש ברוך הוא חנן אותי בכוחות. הוא נתן לי את הכוח לעזור לאנשים. זה נס גדול שרק 45 בני אדם נהרגו. לפי מה שהבנתי מכוחות הצלה ואנשים שהיו במקום, אם אנשים לא היו חוזרים אחורה זה היה נגמר במוות של 1,500 איש", הוא מסכם.