סידני וויליאמס, מנהלת שיווק עולמית ואמא לשני ילדים מתחת לגיל 3, חוותה על בשרה עד כמה המגפה הייתה הרסנית עבור הורים עובדים, ובמיוחד אימהות. כדי להמחיש כמה קשה ללהטט בקריירה עם גידול ילדיה, סידני יצרה בחשבון הלינקדאין שלה - "קורות חיים של אמא" המפרטת את מערך המיומנויות שלה.

היא התחילה בסעיף "אודותיי" וציינה כיצד למרות שאין לה מושג מה כל יום יביא איתו, היא מוצאת דרכים להסתגל. "אני שומרת על האנרגיה והיצירתיות הגבוהה ביותר שאוכל לגייס, כדי שהאנשים סביבי ירגישו בטוחים, מוערכים ומעוררי השראה", אמרה. "אני אנושית, אני לפעמים גם מאבדת את עצמי ויש לי ימים רעים, אבל אני מתחילה כל בוקר בתחושה חדשה של אופטימיות: היום יהיה יום טוב, היום נעשה יותר, היום תהיה לנו פריצת דרך."

לאחר מכן יצרה סידני רשימה של כישוריה לאור היותה אמא לשני בנים, ומדובר ברשימת מיומנויות מכובדת במיוחד:

"אני עושה כל מה שאתה עושה, אבל אני עושה את זה ביד אחת. פשוטו כמשמעו. אני מחזיקה בדבר חשוב (רמז: התינוק שלי) עם כל הכוח שיש לי ביד אחת, תוך כדי להטוטנות במשימות היומיומיות של החיים ביד השנייה. אני מתעדפת דברים בלי לרחם ומדי יום אני מתחזקת ומתייעלת כתוצאה מכך.

אני חושבת עשרה צעדים קדימה. כל יום הוא פאזל הרכבה עם המון חלקים שאני מנהלת במיומנות, אסטרטגיה ומזל.

אני שומר על חיוביות, בעוד הסבלנות שלי נדחקת עד קצה הגבול. הצוות שלי לפעמים מתייאש, הרגשות לפעמים מתגברים, אתגרים חדשים מתעוררים מדי יום. אני מובילה בחמלה, מקשיבה לוויכוח ומעודדת החלטה באמצעות פשרה".

בנוסף, סידני הסבירה שהיא מובילה באמפתיה, מתקשרת בעוצמה ומעריכה שיתוף פעולה מכיוון ש"עבודת צוות היא המפתח להצלחתה. לבסוף, היא שיתפה שהיא מנהלת את משימותיה מבלי לצפות להערכה רבה. "אני עושה את זה עם מעט מאוד 'תודה' ומתעוררת כל בוקר לעשות את זה שוב בגלל היכולת שלי למצוא את השמחה והאהבה בעבודתי", אמרה.

למרות שסידני מודה כי כתיבת חובות ההורות שלה מציגה אותה באור חיובי ומאוזן, היא יודעת שהיא כמעט לא לבד מניסיונה. "קורות החיים של אמא שלי אינם ייחודיים", כתב סידני. "אין לי ספק שהאימהות בקרב 156,000 הנשים שעזבו את כוח העבודה בדצמבר, מחזיקות הרבה יותר מיומנויות שחסרות לנו בצוותים בעבודה, בקולגות ובמנהיגים שלנו. משהו נשבר באופן בסיסי, קטסטרופלי, אם אנו נותנים לכאלו נשים מוכשרות לעזוב את שוק העבודה". 

סידני המשיכה והסבירה שאם אנו מעריכים את כל הכישורים שההורים מביאים לשולחן במקום העבודה, הנוף הכלכלי ייראה אחרת. "אולי אם נשנה את האופן בו אנו מעריכים את האנשים ונעדיף אנשים עם מיומנויות שלומדים מחוץ למשרד, ולא רק לזמן העבודה נטו, לאימהות יהיה יותר כוח להישאר ולהילחם על השילוב של אמהות עם קריירה".