שנת הלימודים לא תתארך. חרף הצהרות שר החינוך ואיומי משרד האוצר, תלמידי בית הספר היסודי יסיימו את שנת הלימודים ב-30 ביוני, כשתלמידי החטיבה העליונה כבר יצאו לחופש הגדול בסוף השבוע שעבר. בהתאם, פעילות מסגרות הקיץ כמו "בית הספר של החופש הגדול" תחל מוקדם יותר. כמה הן יעלו לכם?

מה קורה אחרי היציאה לחופש?

מסגרות הקיץ יפעלו השנה במתכונת רחבה: הן יחלו ב-1 ביולי ויסתיימו ב-6 באוגוסט ויכללו את ילדי הגנים ואת כיתות א' עד ד'. בית הספר של החופש הגדול יפעל חמישה ימים בשבוע, משעות הבוקר ועד השעה 13:00. צהרונים מסובסדים עבור ילדי הגנים ותלמידי כיתות א' ו-ב' יפעלו עד השעה 16:00 ובחלק מהרשויות עד השעה 16:30.

מה המחיר?

עלות הקייטנה עד 13:00 היא 540 שקלים. מחיר מלא ישלמו רק תלמידים ברשויות הנמצאות באשכולות הכלכליים 10-8. ביתר הרשויות יינתן סבסוד, כך שתושבי הערים באשכולות הכלכליים 7-5 ישלמו 360 שקלים בלבד. השירות יינתן בחינם ברשויות באשכול 4-1, בהן ירושלים, רמלה, עכו, נצרת, לוד, אום אל פאחם ורהט.

 

מה קורה עם הצהרונים?

בשונה מהקייטנות שמנוהלות על ידי משרד החינוך, הצהרונים הם עסק פרטי שמחירם נקבע לפי הסכם בין העיריה למפעילים הפרטיים. כל רשות מקומית בוחרת את רמת הסבסוד. הצהרונים יחלו בשעה 13:00 בכל הערים ויסתיימו בהתאם להסכם העיריה עם המפעיל. לרוב מדובר על בין 16:00 ל-17:00. המחירים נעים בין 500 ל-1,000 ש"ח.

האם תשלמו יותר בגלל תוספת הימים?

מחירי בתי הספר של החופש הגדול עלו ב-20% ביחס לשנה שעברה. יחד עם זאת, הארכת פעילות הקייטנות לא כרוכה בתשלום נוסף.

האם הימים יוחזרו על חשבון החגים?

סביר שלא. משרדי החינוך והאוצר לא קידמו פתרונות המתבססים על חופשות חגי תשרי שיחולו בספטמבר הקרוב.