בזמן שכולנו מביטים בדאגה בקרע המתרחב בין חלקי העם בעת האחרונה, אפשר למצוא גם נקודות של אור ותקווה. אחת מהן, היא מחנה הקיץ One Team'' המאגד, לראשונה, נערות יהודיות ובדואיות תחת קורת גג אחת.

המחנה, ביוזמת SSI, תוכנית הספורט למען קידום חברתי של קרן עזריאלי ובהפעלת "אורט קדימה מדע", נולד במטרה לעודד את הנערות להכיר אחת את האחרת, להתעלות מעל הבדלי התרבות ולאתגר סטריאוטיפים, ובכך ליצור סביבה ייחודית לצמיחה והעצמה אישית. הוא מתקיים בכפר הנוער "כפר סילבר", ומאגד 50 נערות בגילאי 13 עד 15, עם ייצוג שווה של 50% יהודיות ו-50% בדואיות.

מחנה "One Team", שואף לקדם כבוד הדדי והבנה לאחר ובתקווה ליצור חברויות חדשות דרך האהבה המשותפת של הנערות לפעילות גופניות ולספורט. הוא הוקם מתוך אמונה שלספורט יש כוח לאחד ולגעת במגוון רב של קהלים.

במהלך המחנה, הנערות נוטלות חלק במגוון רחב של פעילויות ספורט, בהן: טניס, כדורעף, אתלטיקה, שחיה ועוד. הנערות ישתתפו באימוני הגנה עצמית, כמו גם בסדנת מודעות לסכנות הים ומניעת וטביעות, יקיימו מעגלי שיח, יצאו לסיורים משותפים, ייהנו מסדנאות העשרה בתחומים שונים, ישמעו הרצאות מנשים מעוררות השראה מעולם הספורט ויקיימו ארוחות שישי ושבת משותפות שימחישו את העושר התרבותי ממנו הן מגיעות.

מחנה קיץ One Team (צילום: שימא אבו קידר, יחסי ציבור)
צילום: שימא אבו קידר, יחסי ציבור
 

תוכנית SSI הוקמה על ידי קרן עזריאלי ובהשראתו של דני חכים, בן זוגה של יו"ר הקרן, דנה עזריאלי, אשר פועל מזה שנים בזירות הספורט והפילנתרופיה, ומאמין גדול בשילוב שני העולמות. התכנית מחויבת לקידום החברה הישראלית ב-5 תחומי עניין עיקריים: קידום נוער בסיכון, קידום אנשים בעלי מוגבלויות, העצמת ילדות, נערות ונשים, חינוך לאורח חיים בריא וקידום חברה משותפת בישראל.  מחנה "One Team" הוא עדות למחויבות הזו.

לדברי דנה עזריאלי, יו"ר קרן עזריאלי ישראל: ״קרן עזריאלי דוגלת ומאמינה ביצירת חברה משותפת לכלל האזרחים, המושתתת על כבוד הדדי, פלורליזם ושוויון. במיוחד בתקופה זו, באקלים החברתי הקיים, למחנה הקיץ "One Team" יש ערך כפול ומכופל. הוא מדגים את המהות האמיתית של אחדות ושותפות ומקדם את ההבנה שהקהילות השונות בחברה הישראלית יכולות לחיות יחד בהרמוניה. אנו תקווה ואמונה, שהאדוות החיוביות מהמחנה יחלחלו לקהילות של הנערות משתתפות".