אין תמונה
רוצים לראות איך עיצוב החדר משתנה ברגע? דפדפו למטה

זה עשוי להיות הפיתרון האולטימטיבי עבור כל מי שיש לו שתי ידיים שמאליות, ואין לו כסף או כח לעשות שיפוץ בבית, אבל היה רוצה לעשות שינוי משמעותי בעיצוב החדרים. קבוצת אמני עיצוב הולנדים יצרו מקרן חדשני שיכול לשנות את מראהו של כל חדר מהמסד עד הטפחות, בשנייה אחת.

עיצוב חדש בלחיצת כפתור

מקרן האור, שקיבל את שם החיבה החמוד "מיסטר בים", יכול לצבוע קירות ורהיטים באינספור דוגמאות, טקסטורות וצבעים בלחיצת כפתור. מדובר בעצם במערכת של שני מקרני וידיאו, השולחים קרני אור צבעוניות לתוך כל פינות החדר ומשתמשים בטכניקת מיפוי וידיאו על מנת להבחין בין האלמנטים הנמצאים בחדר, ואז, על פי המיפוי, שמייצר הגדרה של האלמנטים השונים, צובעים כל חלק בצורה אחרת, באופן תלת מימדי. כדי שהפטנט יעבוד בצורה הטובה ביותר, רצוי שהגוונים בחדר יהיו ניטרליים.

כדי להמחיש את התוצאות ואופן הפעולה של המקרן החדשני, מילאו האמנים חדר לבן וצנוע ברהיטים שלהם, והדגימו עליו כמה סגנונות עיצוב שהמקרן יכול להציע: מעיצוב ילדותי עם אלמנטים של בוב ספוג והלו קיטי, דרך עיצוב בסגנון רטרו ועד לעיצוב בעל קווים מודרניים.

"כיום אפשר למפות בוידיאו בניינים שלמים ולהקרין עליהם דברים מבחוץ," אמר אנתוני רוז, אחד ממפתחי ההמצאה. "אנחנו בחרנו להכניס את הטרנד הזה פנימה. בנינו חדר פשוט כדוגמה שקל להתייחס אליה, וערכנו ניסיונות עיצוביים שונים. אנו בחרנו להשתמש בצבעים צעקניים ובדוגמאות רועשות, אך זה לא מוכרח להיראות כך. מדובר בדוגמה בלבד. זה מאוד מעניין לראות מה זה עושה לחלל החדר".

אין תמונה
בא לכם רטרו? פשוט תלחצו על הכפתור
אין תמונה
הילדים משחקים בסלון? תהפכו להם אותו לחדר משחקים
אין תמונה
עושים מסיבה? כבר לא צריך לקנות קישוטים

בעיה קטנה: גם האנשים נצבעים

המקרן פותח במשך חודשיים בעיר אוטרכט אשר בהולנד, ופיתוחו לא היה כרוך בעלויות גבוהות. למרות זאת יעבור זמן מה עד שיהיה זמין באופן מסחרי לציבור הרחב, כי ישנה בעיה קטנה אחת: הצוות עוד לא מצא דרך שבה אנשים שנכנסים לתוך החדר לא יהפכו גם הם לחלק מהתפאורה וייצבעו באור.

"כרגע ההמצאה עוד לא מוכנה למגורים," מודה רוז. "זה פתרון מוצלח יותר עבור חנויות רהיטים ודברים מסוג זה, אלה הם גורמים שכבר משתמשים בהמצאה, אבל אנחנו עובדים על פתרון, ואני מאמין שהוא יימצא לבסוף".

>> רוצים בכל זאת לשפץ? כך תכניסו קצת שיק לקירות