הדיירים: זוג הורים עם שני ילדים קטנים.

הדירה: דירת פנטהאוז במגדל בן 21 קומות במודיעין. הדירה בת חמש שנים, גודלה הוא 170 מ"ר, ויש לה גם מרפסת גג בגודל של 100 מ"ר. הדירה במקור הייתה מורכבת מחמישה חדרים, אך הדייר שממנו נרכשה הרחיב את חדר ההורים על חשבון חדר אחר והחלטנו להשאיר זאת כך. לפני השיפוץ כל הדירה הייתה מאוד קודרת עם מטבח כהה ולא הייתה בה תחושה נעימה, אלא חשוכה מאוד.

החזון: רצינו להכניס לתוך הדירה הרבה אור וצבעים בהירים, וליצור בה תחושת מרחב.

משך השיפוץ: כחודש. לפני השיפוץ תכננתי ביחד עם בעלי הדירה את כל תהליך השיפוץ לפרטיו כדי שנעמוד בלוח זמנים מדוייק.

עלות השיפוץ: כ-300 אלף שקל. העלות כוללת את עבודות קבלן השיפוצים, את עבודת העיצוב ורכישת ריהוט, פריטי אינסטלציה, קרמיקות ופריטים משלימים.

סלון אחרי שיפוץ - שרון דוד2 (צילום: שירן כרמל)
העץ שבשולחן הקפה מכניס חמימות לחלל. הסלון | צילום: שירן כרמל

המבטח החום הפך ללבן

פרקנו את כל קירות הגבס והקרניזים המיותרים בכל הבית ושיפצנו את המטבח. כדי לתת לבית אווירה חמה בחרתי בפרקט כהה בגוון חום-אפור שמיד שידרג את כל הבית, כולל חדרים שבהם לא נגענו. האופציה לקנות רהיטים חדשים בכל הבית אפשרה באמת לתת לו אופי משלו. רצינו גם לטפל במרפסת המהממת עם הנוף הפתוח, אך התקציב כבר לא הרשה זאת וזה ייעשה בהזדמנות הראשונה.

בנוסף, הייתה חסרה אמבטיה לילדים שאותה ביטל הדייר הקודם. כיוון שהייתה פינת משפחה גדולה יכולנו להשמיש חלק ממנה לחדר רחצה נוסף עם אמבטיה. בתכנית המקורית הייתה אמורה להיות שם אמבטיה, כך שהייתה שם כבר מערכת אינסטלציה.

המטבח: בדירה היה מטבח בן ארבע שנים של חברת דקור, ובשל אילוצים תקציביים שיפצנו אותו ולא השמדנו אותו לחלוטין. החלפנו לו שיש, הבאנו אומנית צבע מ"הציפור הצהובה" שצבעה את כולו מחום ונגה לשמנת, החלפנו ידיות והוספנו אריחי דקור מעל קיר הכיריים. המטבח קיבל צורה אחרת לחלוטין והפך למטבח נעים ויפהפה. הלקוחה הייתה סקפטית בהתחלה ולא האמינה שניתן להפוך מטבח שנראה כל כך רע לכזה, אבל בסוף הצלחנו ובגדול.

הסלון: צבענו את הקירות ואת הקרניזים בגוון אפור-לבן ובחרנו בספה אפורה שמתכתבת נהדר עם רצפת הפרקט. העץ שבשולחן הקפה מכניס חמימות, ואלמנטים כחולים כמו תמונות וכריות מוסיפים צבע נעים לחלל. מרפסת קטנה שהייתה צמודה לסלון נסגרה והפכה לחדר עבודה.

פינת אוכל אחרי שיפוץ - שרון דוד2 (צילום: שירן כרמל)
פינת האוכל ממוקמת בחלל שגובהו שישה מטרים | צילום: שירן כרמל

פינת האוכל: ממוקמת לצד הסלון באזור עם תקרה כפולה בגובה של שישה מטרים. בחלל הזה היו חלונות צרים וארוכים שהכניסו המון שמש ולכן תליתי שם וילונות. מהתקרה יורד גוף תאורה מרשים שהותאם במיוחד עבור החלל הגבוה הזה באמצעות אנשי "תומס תאורה". השולחן והכיסאות היו ברשות הדיירים והתאימו באופן מושלם ליתר הבית.

כסף ואפור בחדר הרחצה

חדרי הילדים: חדרה של הבת רוצף בפרקט וכל הריהוט הוזמן על ידי נגר. בחרנו בגוון שמנת כדי שיהיה שימושי לאורך זמן ולא יימאס שהילדה תגדל. הפריטים המשלימים כמו האהיל והציורים שעל הקיר מכניסים את הצבע לחדר. בחדרו של הבן לא נעשה כלום פרט לריצוף פרקט, שכן הריהוט היה קיים כבר בידי הדיירים.

פינת אוכל אחרי שיפוץ2 - שרון דוד2 (צילום: שירן כרמל)
גוף התאורה הותאם במיוחד לגובה התקרה. פינת האוכל | צילום: שירן כרמל

חדר ההורים: השתמשנו בריהוט שהיה ברשותם ורק הוספנו ספסל פינתי עם כריות שמיועד בעיקר לאחסון, אך גם כדי לשבור קצת את צבע הריהוט החום הכהה והארון החום שהיה קיים במקום. בחדר הרחצה שלהם השארנו את הקרמיקה והריצוף אך הוספנו אריחים וארון בגוון שמנת שטשטשו את הצהוב. כמו כן, הוספנו אסלה תלויה.

חדרי הרחצה של הילדים: כאמור, הוספנו חדר רחצה בפינת המשפחה. כולו עוצב בגוונים  לבנים בשילוב של אפור וכסוף שכן הוא משמש את הבן וחיפשנו עבורו משהו ניטרלי. האמבטיה שהתקנו שם לא גדולה אך מאוד פרקטית. בחדר הרחצה של הבת שדרגנו רק את הארון והכיור.

חדר ילדה אחרי שיפוץ - שרון דוד2 (צילום: שירן כרמל)
הריהוט נבחר בגוון שמנת כדי שלא יימאס עליה מהר. חדרה של הילדה | צילום: שירן כרמל

דבר המעצב: במשך כשלושה חודשים עבדתי בעיקר מול אם המשפחה באופן אינטנסיבי וממש התחברנו. היה לי כיף והיא סמכה עליי במאה אחוז, מה שהביא את העיצוב לרמות מאוד גבוהות. הייתי רוצה לשדרג את כל הבית אבל אילוצי התקציב הביאו אותנו לשיפוץ חלקי שבסופו של דבר אהבנו מאוד. הלקוחות יצאו מרוצים מאוד וכך גם אני.

טיפ: השתמשו בצבעים בהירים. ברגע שהעלמנו את כל הצבעים הכהים בבית הזה הוא השתנה לחלוטין והפך למזמין ומלא באור.

פריט אהוב: הפינה עם הפופים בכניסה.

פרגון לאיש מקצוע: קבלן השיפוצים שחר ממן. אני עובדת איתו כבר מספר שנים ואין לקוח שלא יצא מרוצה מהעבודה שלו. הוא קבלן מסוג אחר ונעים לעבוד איתו; טלפון: 050-9250340.

המעצבת: שרון דוד | מעצבת פנים; טלפון: 050-7250341.

>> אהבתם? תעשו לייק ושתפו את החברים בפייסבוק

מעצבים ודיירים, יש לכם בית להשוויץ בו? יש תמונות לפני השיפוץ ולאחריו? כתבו לנו

>> במדור הקודם: הבית העתיק התמלא בשיק

לכל הבתים במדור