הדיירים: זוג צעיר, נשואים טריים, בשנות השלושים לחייהם. היא מדריכת רכיבה טיפולית והוא איש שיווק.

הדירה: בקיבוץ אפיקים שבעמק הירדן. הדירה ממוקמת בקומה השלישית בבניין משותף שנבנה בשנות ה-70 על ידי התנועה הקיבוצית. שטח הדירה הוא 76 מ"ר וכעת, לאחר השיפוץ, היא כוללת שלושה חדרי שינה, שירותי אורחים, חדר רחצה, חדר כביסה, סלון, מטבח ומרפסת. לפני השיפוץ הדירה הייתה מוזנחת וחסרת כל חן, ממש דירה קיבוצית טיפוסית: מטבח קטן ואפל, חלונות עץ ישנים, רצפת טראצו ואריחים כהים במקלחת ובשירותים.

החזון: הדיירים רצו דירה פרקטית ומוארת, בסגנון כפרי חם וביתי עם נגיעות וינטג' שתעוצב בתקציב נמוך.

משך השיפוץ: כשלושה חודשים.

עלות השיפוץ: כ-80,000 שקל. העלות כוללת את העיצוב, עבודת הקבלן, עבודות הגבס, מסגרות אלומיניום חדשות בחלונות, ריהוט, חיפויים, כלים סניטרים ומטבח חדש.

סלון אחרי שיפוץ2 - תמר מגן צ'פלין (צילום: רון שלף)
פריטים רבים נרכשו באתרי יד שנייה או היו ברשות הדיירים וחודשו. הסלון | צילום: רון שלף

ספה מודרנית לצד פריטי וינטג'

השינויים העיקריים בבית נעשו בחדר הרחצה ובשירותי האורחים בהם החלפנו את כל החיפויים והכלים הסניטרים. מלבד זאת, שברנו את קורת הקשת שעברה בין המטבח לסלון כדי לפתוח את החלל, כל רצפת הטראצו הישנה חופתה בפרקט למינציה כדי לשוות לבית מראה כפרי חם, החלונות בבית הוחלפו לחלונות פרופיל בלגי בגוון שמנת, ודלת הכניסה לבית עברה להול המשותף של הבניין כדי ליצור מבואת כניסה.
הדיירים זרמו איתנו לאורך כל השיפוץ וסמכו עלינו בכל. החשש היחיד שלהם היה לגבי חיפוי רצפת שרותי האורחים בחלוקי נחל. כיום הם מאוד מרוצים מהתוצאה.

הסלון: חלל צר יחסית וארוך. בכדי להדגיש את הצורה המוארכת תכננו נישות גבס לאורך הקירות שמשמשות לאחסון מכשירי החשמל ולהנחת פריטים דקורטיביים. רכשנו ספת ר' בגוון אפרפר שתתאים למידות הסלון ועליה הנחנו כריות נוי פרחוניות בשילוב כריות חלקות באותם גוונים. כורסת הווינטג' נלקחה מהדירה הישנה של בני הזוג. שיפצנו וריפדנו אותה מחדש בבד פרחוני ומקסים. את השנדליר ושולחן הקפה רכשנו באתר יד2.
בכדי לשבור מעט את הצורה המלבנית של הסלון, רכשנו מראה אליפטית בסגנון שאבי-שיק.

הספה בסלון אחרי שיפוץ - תמר מגן צ'פלין (צילום: רון שלף)
שילוב לא שגרתי של צבעים. הסלון | צילום: רון שלף

פינת האוכל: פינת האוכל נרכשה גם היא באתר יד2. צבענו אותה בגוון שמנת והחלפנו את ריפודי כסאות ה"לואי" בבד עם הדפס של מדליונים בגוון ירקרק. הם מתכתבים נהדר עם טפט המדליונים שעל הקיר. השנדליר העתיק שהיה תלוי במרפסת דירתם הקודמת שופץ ותוקן, ונבחר להאיר את פינת האוכל.

ממול לפינת האוכל יש מעמד מכונת תפירה ישן שעשוי מעץ בשילוב ברזל. הוא נרכש באתר יד2 במחיר מצחיק. שייפנו את משטח העץ, הנחנו עליו פלטת זכוכית וביניהם פיזרנו תמונות נוסטלגיות בשחור לבן של המשפחות של בני הזוג. מעליו תלינו על הקיר מסגרות ישנות שבהם שאריות של טפטים.

אריחים מקסיקניים במטבח

המטבח: המטבח הישן פורק ובמקומו רכשנו מטבח כפרי לבן מאיקאה. כדי להכניס צבע לחלל חיפינו חלק מהקיר באריחים מקסיקניים מצויירים בגווני טורקיז. החלון הישן הורחב והוחלף בחלון בלגי בגוון שמנת. גם הירוק של העצים הנשקפים ממנו מכניס גוון נוסף למטבח.

מטבח אחרי שיפוץ2 - תמר מגן צ'פלין (צילום: רון שלף)
האריחים ושאר פריטים משלימים מכניסים חיים למטבח הלבן | צילום: רון שלף

חדר השינה: חולק לשניים באמצעות קיר גבס. החלק שבו ישנים הדיירים עוצב בסגנון כפרי רומנטי פשוט בגוונים ורדרד ותכלת. שני שרפרפי וינטג' משופצים ומרופדים בבד עליז משמשים כשידות צד למיטה הלבנה. כיסוי המיטה נרכש בארה"ב והווילון הסרוג נקנה לפני שנים רבות בשוק פשפשים באנגליה. אהיל הווינטג' נרכש בחנות יד שנייה.

שירותי האורחים: שרותי האורחים הם ה"בייבי" של הבית. בחרנו לחפות את הרצפה בחלוקי נחל בגווני טורקיז. השרפרף בגוון דומה שעומד ליד האסלה, נמצא ליד פח זבל ונאסף בחום לדירה החדשה.

שירותים אחרי שיפוץ - תמר מגן צ'פלין (צילום: רון שלף)
חיפוי הרצפה עשוי מחלוקי נחל ומצליח בכך להכניס את הטבע פנימה. שירותי האורחים | צילום: רון שלף

דבר המעצבים: תהליך השיפוץ היה חוויה כייפית עבורנו ועבור הלקוחות, שהם במקרה זוג חברים טובים שלנו. הם סמכו עלינו בכל ההחלטות שקיבלנו וזרמו עם כל השגעונות שלנו. אין ספק שכאשר יש כימיה טובה בין הלקוח למעצב יוצאים דברים נפלאים.

טיפ: אל תפחדו מצבע ושילובי סגנונות, כמו כורסת וינטג' לצד ספה מודרנית. זה כל היופי בעיצוב אקלקטי עם אמירה אישית.

פריט אהוב: מעמד מכונת התפירה בכניסה לבית. הפריט מוסיף לאווירה החמה והביתית שיצרנו.

פרגון לאיש מקצוע: נחמן בהלול מ"בהלול עיצובים" טבריה. ממנו רכשנו את הפרקט לבית והוא גם הדביק את הטפט בפינת האוכל. הוא איש אמין ומקצועי.

המעצבים: תמר ויואב צ'פלין | בוטיק "מעשה בבית", טלפונים: 050-6425566, 052-4478204.

אהבתם? תנו בלייק!

מעצבים ודיירים, יש לכם בית להשוויץ בו? יש תמונות לפני השיפוץ ולאחריו? כתבו לנו

>> במדור הקודם: הום סטיילינג, זה כל הסיפור

לכל הבתים במדור