והפעם בפרויקט "שוק הפשפשים" החלטתי לשפץ כיסא נדנדה מדליק, שברגע שראיתי אותו התאהבתי בצורה הלא סטנדרטית שלו. כבר כמה פעמים קניתי רהיטים מאותו סוחר, ואין ספק שהוא בא לקראתי במחיר - הכיסא עלה לי 80 שקל בלבד. לקח לי כמה ימים להחליט אם הוא ישופץ לטובת הפרויקט או יישאר אצלי בבית. לבסוף החלטתי לשדרג אותו ולמכור במסגרת הפרויקט. רוצים לדעת יותר על התהליך? קבלו הדגמה שלב אחרי שלב. 

כסא נדנדה ישן - שוק הפשפשים מדור 3 (צילום: דנה ישראלי)
מרוב שאני שחוק, שמו אותי בעונש בפינה | צילום: דנה ישראלי

לכיסא היה צבע חום לא אחיד. לאחר התלבטות החלטתי שהוא יישאר בצבע חום, כי בעיניי זה יפה מאוד שרוב הרהיטים בגוונים בהירים ורק רהיט אחד או שניים חומים. בכלל, פעם היו נוהגים לשים בסלונים "סט קומפלט" - סלונים של 1+2+3 שבהם הכל תואם. בשנים האחרונות המגמה היא לערבב וכמה שיותר - יש לזה הרבה אופי, ייחוד ומקום לביטוי אישי, אז אני מציעה לכם להצטרף למגמה.

לאחר שיוף, צבעתי כאמור בצבע חום על בסיס מים, כי הלכה הייתה כל כך שחוקה ובקושי נראתה. בחרתי גוון אחר מזה שהיה, חום עמוק מט שיש לו טיפטיפונת גוון של סגול כהה מאוד, ללא ספק צבע מיוחד. התוצאה לפניכם.

כסא נדנדה חדש - שוק הפשפשים מדור 3 (צילום: דנה ישראלי)
עשיתי צבע | צילום: דנה ישראלי

להכנת הכרית קניתי ריבוע ספוג בעובי של חמישה ס"מ ובמידה גדולה מעט מהמושב. ציירתי על בריסטול שבלונה של צורת המושב וחתכתי את הספוג לפי השבלונה עם סכין יפנית. בחרתי לרפד בבד ירוק עבה ומעליו בד טורקיז דק שיש בו שילובים של רשת שקופה, כך שרואים את הירוק מבצבץ מתחת. ראו תמונה.

הכנת כרית 1 - שוק הפשפשים מדור 3 (צילום: mako)
מידות טובות: גוזרים את הספוג לפי מידת המושב | צילום: mako

גולת הכותרת היא סרט הפונפונים האהוב עליי כל כך. הפעם השתמשתי בפונפונים גדולים במיוחד, זאת אחרי שהצלחתי להוציא את הסרט מידיה של מאי, בתי האהובה שהחליטה לחטוף אותו ולהסתובב בבית כאילו היה שרשרת. את הכרית קשרתי לעמודי הכסא עם סרטי בד בצבע ירוק בגוון של הבד התחתון.

קולאז' הכנת הכרית - שוק הפשפשים מדור 3 (צילום: דנה ישראלי)
קצת ריפוד, שלא תכאיבו לי | צילום: דנה ישראלי

זהו, כעת נשאר רק לצלם את הכיסא ולקוות שגם אתם תתאהבו בו. לטעמי הכיסא יכול להתאים לכל פינה בבית, כמו גם לחדר של תינוק, או לחלופין בחנות או עסק.

קולאז' הכרית עם הכסא - שוק הפשפשים מדור 3 (צילום: דנה ישראלי)
מה אני מצביע בבחירות? האמת, אני מתנדנד | צילום: דנה ישראלי

חשבון, בבקשה

אז כמה יצא לנו?
הכסא - 80 שקל
צבע - כ-30 שקל
בד ירוק - 10 שקלים
בד כחול - 10 שקלים
ספוג ריפוד - 40 שקל
סרט פונפונים - 20 שקל (22 אבל נעגל...)
סה"כ עלות - 190 שקל

לידיעתכם, במכירה הפומבית במסגרת פרויקט "שוק הפשפשים", הכיסא נמכר לבסוף באלף שקלים.

>> לשדרוג הקודם: שולחן טלפון מבית סבתא
לאתר של דנה ישראלי