בימינו מיליון שקלים בחשבון הבנק לא יהפכו אתכם למיליונרים, ואפילו לא יעזרו לכם לרכוש את בית חלומותיכם עם גינה קטנה באזור המרכז. מבדיקה במאגר הנדל"ן של רשות המיסים מתברר שבסכום הזה ניתן לרכוש דירה מרווחת עם גינה, אבל רק במידה שתוכלו להרחיק עד צפת או קצרין.

מחירי הדירות בצפון הם הזולים ביותר במדינה. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בסוף 2009, עמד מחיר דירה ממוצעת באזור הצפון על 438 אלף שקלים. בצפון ניתן למצוא דירות שמכירן מגיע למיליון שקלים - כמו דירת גן בעפולה, או קוטג' דו משפחתי באור עקיבע הנמכר ב-950 אלף שקלים.

גם בדרום ניתן למצוא בתים צמודי קרקע במחיר של מיליון שקלים ואפילו פחות. לאחרונה נמכר בבאר-שבע קוטג' דו משפחתי במיליון שקלים, ובמחיר דומה נמכר קוטג' בערד. אך במרכז כמעט לא ניתן למצוא דירות ארבעה חדרים בסכום זה.

במיליון שקלים תוכלו לקנות דירת 1.5 עד 2 חדרים בתל אביב או דירת 2.5 עד 3 חדרים בירושלים ובשרון. ורק כדי לקבל פרופורציה עם מקומות נוספים בעולם, מנתונים שפורסמו לאחרונה בארה"ב עולה כי בית פרטי באיווה בשטח בנוי של 316 מ"ר, עם 5 חדרי שינה ו-3 חדרי רחצה יעלה לא יותר מ-925 אלף שקלים.