אם יצא לכם לשוטט לאחרונה ברחבי הרשתות החברתיות, ואם אתם הורים לילדים בגילאי בית הספר והגן, בטח הוצפתם בעשרות הצעות ללימוד אנגלית, בדרך החדשה שהקורונה כפתה עלינו- בזום.

הריחוק החברתי והעובדה שהילדים יוצאים ונכנסים מהמסגרות, ללא סיום באופק, לא תרמה לפערים הלימודיים שהם צברו. מה שהיה עד עכשיו תפקיד המורים בבית הספר, עבר בתקופה הזו להורים המתוסכלים שרק מחפשים פתרונות כדי למנוע מהילדים מצב של התדרדרות גם בתחום הלימודי.

מי שידם משגת מצא את עצמו מחפש מורים פרטיים במגוון תחומים, שיעזרו לילדים עם החומר הנלמד. לפי נתוני הלמ"ס, שוק השיעורים הפרטיים בישראל מגלגל מחזור של למעלה ממיליארד שקלים כש- 17 אחוזים מהם מופנה ללימוד אנגלית. הלימודים מתחילים כבר בבתי הספר היסודי כשכמעט רבע מהתלמידים מקבלים סיוע פרטי בלימודים. עלות השיעורים הפרטיים יכולה להגיע לקרוב ל30 אלף שקלים בשנה כשמחיר ממוצע של שיעור פרטי נע בסביבות 120 שקלים.

הנתונים הללו הובילו לשרות חברות בשוק להציע פתרונות בדמות מורים פרטיים באונליין. אחת החברות הפועלות בתחום היא eTeacher בית הספר מקוון שהמשיק את LanGroo, תוכנית ללימודי אנגלית מרחוק, בה מועסקים 350 מורים מכל העולם.

התוכנית מיועדת לילדים בגילאי 5-11, ומציעה 16 או 32 מפגשים בני 45 דקות או 30 דקות. השיעורים, במתכונת של לימוד מקוון, מבוצעים באמצעות מורים דוברי אנגלית מכל העולם, וכך למעשה יתקיים לימוד האנגלית באנגלית.
הצטרפנו למספר שיעורים כאלו עם בן 7.5 שעושה את צעדיו הראשונים בלימוד השפה ולימודיו הופסקו עקב המעבר ללימודים בזום בבית הספר, שלא מצא דרך לשלב לימודי אנגלית מהבית.

צוותנו למורה מקסימה בשם למה. מורה מארה"ב , דוברת אנגלית, המתגוררת כעת בספרד ומלמדת ילדים מכל העולם. הלימוד מתבצע באמצעות סיפורים ושירים. כל קורס בנוי על סדרה של שמונה סיפורים – ארבעה שיעורים ליחידה. כל יחידה מתחילה במשחק שבמסגרתו מציגים לילד תמונות ומילים מהסיפור של השיעור. לאחר מכן, הילד קורא את הסיפור ומשוחח עליו יחד עם המורה. היחידה מסתיימת בשיר הקשור לסיפור שנלמד.

בגלל גילו הצעיר של הנסיין שלנו, ובגלל שהוא אינו יודע לדבר באנגלית היינו צריכים לשבת בכל שיעור ולתווך לו את הנאמר. אבל לאט לאט שמנו לב שבגלל הניסיון הרב של המורה, אישיותה המלבבת, והמקצועיות שלה, אנחנו נותרנו זנוחים רוב השיעור בצד להתעסק עם הטלפון.

הילד אכן למד במהלך השיעורים מילים חדשות, שיתף פעולה, הוכיח משיעור לשיעור שהוא מתקדם ואף הראה התלהבות לקראת השיעורים השבועיים. למה הצליחה ללמד אותו מילים שירים וסיפורים בדרך מאוד חווייתית, אם כי הניסיון ללמוד אותיות תוך כדי פחות צלח.

המחירים לא ממש שונים ממחירים שגובים מורים פרטיים בארץ לשעה. ב- Langaroo יש ארבע אפשרויות למחירים: שיעור של 30 דקות - חבילה של 16 שיעורים תעלה 86 שקלים וחבילה של 32 שיעורים תעלה 80 שקלים. שיעור של 45 דקות יעלה לכם ב חבילה של 16 שיעורים -129 שקלים , וחבילה של 32 שיעורים תעלה 120 שקלים.

בסופו של דבר, אם נסכם את הטרפת של שיעורי האונליין המקוונים, הדרך הזו מאוד מומלצת לגילאים הבוגרים יותר, אלו שכבר מבינים אנגלית וזקוקים למישהו שיכריח אותם לדבר ולהתבטא באנגלית. עצם העובדה שהמורה אינה יודעת עברית, והילד מוכרח לדבר באנגלית כדי לתקשר איתה- היא דרך מעולה ללמוד את השפה. הגילאים הצעירים יותר, שזקוקים לתיווך ההורים, אומנם יחשפו בדרך מהנה ומקצועית מאוד לשפה, אבל יתקשו להרוויח את אותו ערך מוסף שמרוויחים הבוגרים, בטח לא בשיעור שבועי.

לפרטים: www.langaroo.com