"קטאן" משחקי הכס - משמר הלילה

"קטאן", אחד ממשחקי הלוח האסטרטגים המצליחים ביותר בעשורים האחרונים מגיע בגרסה חדשה לאוהבי הסדרה "משחקי הכס". הפעם, אתם המנהיגים של משמר הלילה ועליכם לפקח על מטלות יומיומיות בקבוצת הלוחמים. אתם חייבים להבטיח כי הגנות החומר מתוחזקות כראוי ולדאוג לאספקה סדירה של משאבים מהישובים והמצודות הנמצאים בתחומי "המתנה". תצטרכו להציב לוחמים על החומה ולוודא שהפראים לא יפלשו לאי "המתנה".

מגיל 14 ומעלה

קטאן משחקי הכס (צילום: שירה אפרת, יחסי ציבור)
קטאן משחקי הכס | צילום: שירה אפרת, יחסי ציבור

מחיר: 399.90 שקלים לחברי מועדון סטימצקי: 349.90 שקלים

להשיג בלעדית בחנויות סטימצקי.

האפשרות החינמית: "דגליים"

מטרת המשחק היא לגנוב את הדגל של הקבוצה השנייה. רצוי מאוד לשחק אותו בלילה בתנאי תאורה מינימליים. יש לחלק את המשתתפים לשתי קבוצות, ולתת לכל קבוצה דגל. על כל קבוצה להקים לעצמה שטח- בסיס שבמרכזו נמצא הדגל שלה ואז לצאת לנסות לגנוב את הדגל של הקבוצה היריבה. אם מישהו מקבוצה אחת נתפס בשטח של הקבוצה השנייה, הוא נחשב שבוי. ניתן לערוך חילופי שבויים, או לערוך מבצע להצלת וחטיפת השבוי מידי הקבוצה היריבה. המשחק מסתיים כאשר אחת הקבוצות מצליחה לגנוב את הדגל של הקבוצה היריבה.

"השועל החמקמק", פוקסמיינד (צילום:  נעמי עזריאלי,  יחסי ציבור )
השועל החמקמק , פוקסמיינד | צילום: נעמי עזריאלי, יחסי ציבור

השועל החמקמק - צוות בלשי במשימה משותפת

השועל הערמומי גנב את הפשטידה של גברת למפרט והוא שועט במהירות לעבר המאורה. המשימה שלכם היא לגלות מי מהשועלים הוא השועל האשם לפני שיצליח לחמוק. לשם כך, עליכם לעבוד כצוות בלשים, לאסוף רמזים ולפסול חשודים אפשריים. משחק לוח של שיתוף פעולה, בו המשתתפים הם צוות הבלשים - עליהם לשחק יחד כדי למצוא את הגנב לפני שהשועל יגיע לסוף לוח המשחק.

גילאי 5 ומעלה

מחיר: 100 שקלים.

להשיג בחנויות הצעצועים המובחרות


האפשרות החינמית: "אנדרלמוסיה"

מטרת המשחק היא לגלות חוקיות שהקבוצה המציאה. לאחר שאחד המשתתפים יוצא מן החדר, יש לקבוע בין שאר המשתתפים חוקיות מסוימת שלפיה הם התנהלו. מטרת המשתתף שיצא היא לגלות את החוקיות הזו על ידי שאילת שאלות אישיות שיופנו לאחד מחברי הקבוצה כל פעם ואלו יצטרכו לענות לפי החוקיות שקבעו.

דוגמה: החוקיות היא האדם שיושב משמאל לאדם שנשאל. המשתתף שיצא שואל את אחד המשתתפים "יש לך משקפיים?" והוא עונה על זה שמשמאלו וכן הלאה. כך ינסה המשתתף שיצא לגלות את החוקיות. אם אחד החניכים טועה בתשובה (למשל לא ידע את שם האימא של היושב משמאלו), אומרים "אנדרלמוסיה" ואז כל הקבוצה קמה ומחליפים במקומות. ממשיכים כמובן עם אותה חוקיות.

משחק נוסף: "הרמז"

על כל אחד לגלות מהי הדמות שכתובה על המדבקה שמודבקת לו על המצח. יש להכין מראש מדבקות כמספר המשתתפים, עליהן כתובות דמויות מוכרות מתחומים שונים: בידור, פוליטיקה, אישים בעולם וכו'.הדביקו לכל משתתף מדבקה על המצח, כך שלא ידע מיהי הדמות שקיבל . גרסה א': על כל אחד לשאול עד – 20 שאלות כן / לא ולנחש מהי הדמות שקיבל. גרסה ב': על כולם להסתובב בחדר ולהתייחס אחד לשני לא על פי מי שהם במציאות אלא על פי הדמויות ואלו ינסו לנחש איזה דמות הם קיבלו.

"פה גדול" קודקוד (צילום: הרצאנו בע"מ,  יחסי ציבור )
פה גדול קודקוד | צילום: הרצאנו בע"מ, יחסי ציבור

פה גדול - הצטרפו למסיבת זלילה

משחק פעולה בו עליכם לעטות את מסיכת התנין ולהתכונן למסיבת זלילה. ברגע שתראו את הדגים קופצים לאוויר יוצאים לדרך. מצאו את הדגים בצבע שלכם ואספו אותם בעזרת לסתות התנין. אספתם את כל הדגים שלכם? מצוין! עכשיו מהרו לתפוס את דג הזהב. המשתתף הראשון שאסף את כל הדגים שלו ואת דג הזהב, הוא המנצח. בתיאבון.

גילאי 5 ומעלה

מחיר: 79 שקלים

להשיג בחנויות הצעצועים או באתר קודקוד.

משחק חינמי חלופי: "שש בשוקולד"

מטרת המשחק היא לאכול כמה שיותר קוביות שוקולד עם סכין ומזלג. הניחו במרכז המעגל ערמת תחפושות, טבלת שוקולד מונחת בצלחת, סכין ומזלג. ולאחר מכן העבירו קובייה בין המשתתפים. על כל משתתף בתורו לזרוק את הקובייה ועל מי שמגריל את הספרה 6 לקום, ללבוש כמה שיותר מהר את התחפושת ולאכול את השוקולד בסכין ומזלג. במקביל ממשיכה הקובייה, לעבור בין המשתתפים כל שרק משתתף שיוצא לו 6 בקובייה יכול להחליף את ה משתתף שבמרכז המעגל, בזריזות המרבית כדי להספיק ולאכול כמה שיותר קוביות שוקולד. מנצחת הקבוצה שסיימה את השוקולד.

"קטאמינו", פוקסמיינד (צילום:  נעמי עזריאלי,  יחסי ציבור )
קטאמינו , פוקסמיינד | צילום: נעמי עזריאלי, יחסי ציבור

קטמינו

משחק פאזל מאתגר במיוחד עם מספר רב של חידות בדרגות קושי משתנות. גרסת הנסיעות של משחק קטמינו מגיעה עם מוט הפרדה וחלקים בצורות שונות שבעזרתם אפשר למלא את שטח הלוח.

לגילאי 8 ומעלה

מחיר: 100 שקלים

להשיג בחנויות הצעצועים המובחרות

האפשרות החינמית: "סלט פירות"

מטרת המשחק היא לתפוס כיס פנוי. כל המשתתפים יושבים במעגל ומקבלים שמות של שלושה פרות על פי סדר ישיבתם: תפוז, בננה, מלון. אחד המשתתפים עומד באמצע ועליו להכריז בקול על אחד הפירות. אם לדוגמה הוא הכריז "בננה", על כל הבננות לקום ולהחליף מקומות ובזמן הזה מטרתו לתפוס כיסא לעצמו. מי שנותר ללא כיסא הוא הבא שיעמוד במרכז. כשאומרים "סלט פירות" כולם קמים ומחליפים מקומות.

פאזל תלת מימד, פאזלנד (צילום: טניה סגל ,  יחסי ציבור )
פאזל תלת מימד, פאזלנד | צילום: טניה סגל , יחסי ציבור

פאזל תלת מימד

הנה משימה שתעזור לכם להעביר את יום כיפור ואולי תגלוש גם לסוכות. אחרי שסיימתם להרכיב את המוזל תוכלו להתחיל לקפל אותו ולחבר את החלקים כך שלבסוף יעמוד דגם תלת מימדי של הפאזל שבחרתם. הפאזלים קיימים החל מ-72 חתיכות ועד 540 והוא מתאים לילדים אבל גם מבוגרים חובבי בניית דגמים ימצאו בו עניין.

גילאי 8 ומעלה

מחיר: 149-299 שקלים.

להשיג בחנויות הצעצועים או באתר פאזלנד.

האפשרות החינמית: "הרוח נושבת"

מטרת המשחק היא ליצור "מגדל" של המשתתפים. יש להושיב את כל המשתתפים במעגל על כיסאות ולהגיד: "הרוח נושבת לכל מי ש.. " וציין סימן זיהוי מסוים, (למשל- כל מי שיש לו שיער שחור). כל מי שעונה להגדרה מתיישב על זה שמימינו. אם כבר יושבים עליו- הוא עובר ביחד עם מי שיושב עליו מקום, ואם הוא צריך לעבור למקום שכבר יושבים עליו מספר ילדים הוא פשוט מצטרף עליהם.

משחק נוסף: "המגדל"

מטרת המשחק היא לא ליפול מהכיסא. העמידו את כל המשתתפים על כסאות, כאשר בתחילה יש כסאות כמספר המשתתפים. בזמן שהם מסתובבים במעגל על הכיסאות הוציאו כסאות מהמעגל. מי שנופל מהכיסא נפסל, המשחק נגמר כאשר נגמרים הכיסאות או כשכל המשתתפים נפסלו.