אנחנו כבר יודעים שחלומה הרטוב של כל אם עבריה בישראל היא שהילד יגיע להיות מתכנת בהייטק, ואם לא אז לפחות שיהיה רופא. הבעיה היא שכדי להגיע לרגע המכונן צריך להשקיע והרבה. בעולם של הפרעות קשב והרבה מאוד זמן מסך, האקדמית גורדון ,המרכז ששם לעצמו מטרה להוביל את תחום החדשנות בחינוך בישראל, מקדם המון פתרונות חדשניים ללמידה בכיתה, ועל הדרך, מציע מוצרים שניתן לרכוש וללמד דרכם כל נושא שבחרו- גם בבית. הנה 3 מוצרים שאהבנו:

חיפושיות רובוטית- TTS

חיפושית רובוטית נטענת, אשר ניתנת לתכנות באמצעות הכפתורים שעל גבה ו/או באמצעות אפליקציות חינמיות. הרובוט מתאים לילדים צעירים, החל מגיל 3, ובאמצעותו ניתן להכיר ולהתנסות ביסודות הקידוד בהדרגתיות, תוך כדי משחק, חקר ולמידה מטעויות. אפשר להקליט הוראות והרובוט יזהה את הקול ויסע על פיהן, או לקודד מראש מסלול דרך האפליקציה.

לאחר שתתחברו לאפליקציה דרך הטלפון, תוכלו לבחור בין 4 מצבים אפשריים: השלב הראשוני הוא כמו מכונית על שלט ומתאים לקטנטנים, שלב מתקדם יותר מתחיל ללמד את יסודות התכנות ומאפשר תכנון מסלול דרך האפליקציה ויישומו על החיפושית עצמה, שלב האתגר: ביצוע משימות דרך הפאליקציה, ושלב התכנות המתקדם שמזכיר קצת את סקראץ'- תוכנת הקידוד המפורסמת לילדים, אלא שכאן במקום לראות את הדמות שלכם נעה לבסוף על המשך- תוכלו לראות אותה זזה על הרצפה ממש לפניכם.

המחיר לא זול אבל מספק עשרות פעילויות ושעות של הנאה.

מחיר: 625 שקלים. להשיג באתר.

קוביית מציאות רבודה- MergeEDU

הנה מוצר שחייב להיות בכל שיעור מדעים בבית הספר. אבל עד שהוא יגיע לשם, אתם יכולים בהחלט לרכוש אחד כזה הביתה. מדור בקובייה עשויה ספוג רק אם כל מיני ציורים מוזרים עליה, ותושבת פלסטיק שעליה אפשר להשעין את הטלפון או הטאבלט שלכם. ברגע שתסתכלו על הקובייה דרך המסך יחול הקסם. רוצים ללמוד על מערכת השמש? גוף האדם? צמחים? חיות? או סתם על איך האטום בנוי? קיבלתם. בעזרת הקובייה הזו תוכלו לחקור בתלת מימד כל נושא שתבחרו.

מתאים מגיל 5 והמינוס היחיד שקיים כרגע רק באנגלית ומחייב תיווך, אבל היי- אנחנו לא מתחייבים שלא תשתלטו לילדים על הקוביה כדי לחקור דברים בעצמכם כי זה סופר כיף.

מחיר: 190 שקלים. להשיג באתר

גלובוס מציאות רבודה- PlayShifu

אורבוט הוא כדור ארץ מפלסטיק שעליו מצוירות היבשות השונות וציורים של פריטים מזוהים עם כל יבשת על גבי המפה. אבל יש קאצ' מגניב: אם תסרקו את המקומות בעזרת האפליקציה המיועדת, תוכלו לגלות מידע בכל מיקום ב- 6 קטגוריות שונות: החיות המזוהות עם המקום, מידע על האתרים פופולאריים, התרבויות, המאכלים, חלוקה לארצות ואפילו המצאות שהומצאו.

אחרי שתלמדו את כל הדברים האלה תוכלו לענות יחד על חידונים, לפתור תעלומות, לסייר מקומות סודיים וללמוד על איכות הסביבה. לערכה מצורפות גם חוברת מדבקות עם דגלי כל המדינות ודרכון (באנגלית) שתוכלו להדביק אותן וללמוד עוד מידע על כל ארץ.

מתאים במיוחד לילדי גן ולכיתות הנמוכות, אם כי גם הגדולים יתגנבו ויקשיבו קשב רב.

בשורה התחתונה: זמן איכות מושלם עם הילדים לפני השינה או בכלל, בו תוכלו ללמד אותם כל כך הרבה פרטי מידע בצורה חווייתית ומהנה.

מחיר: 288 שקלים. להשיג באתר.