אלפי אנשים ברחובות, מפלס התרגשות שעומד לשבור שיאים וגם חוקים שמיטשטשים ליום אחד – אין ספק שביקור בפסטיבל הופך כל טיול לחוויה בלתי נשכחת. קבלו השראה מכמה פסטיבלים ברחבי העולם שמתאימים לבילוי משפחתי מושלם וכן, יש גם אצלנו

פסטיבל הקרח הגדול/ חרבין, סין

יש לא מעט פסטיבלי קרח בעולם, אך זה הסיני, המתקיים מדי שנה בעיר חרבין אשר בצפון סין, נחשב למוצלח מכולם. קרבתה של חרבין לסיביר והטמפרטורות המקפיאות בה הפכו אותה לאתר המושלם לאירוח פסטיבל שכולו חגיגה של קרח ושלג. הפסטיבל הראשון נחגג כבר בתחילת שנות ה-60 ולאחר הפסקה הוא מתקיים רצוף כבר למעלה מ-30 שנה. הפסטיבל הוא מופע מושקע ומעתיק נשימה של יצירות קרח ושלג המוארות באורות צבעוניים, המקנות תחושה של עולם אגדות קסום. בנוסף ליצירות המושקעות, ישנן פעילויות שונות כגון סקי, מזחלות סקי רתומות לסוסים, אופנועי שלג וכל חיבור אחר עם שלג שתוכלו להעלות על דעתכם.

פסטיבל הפנסים/ צ'אנג מאי, תאילנד

פסטיבל הפנסים בצ'אנג מאי ממשיך מסורת ארוכת שנים. הוא נחגג בכל תאילנד, אך זה בעיר צ'אנג מאי הוא יחיד ומיוחד ולא כדאי לפספסו. במהלך הפסטיבל מופרחים לאוויר מאות פנים דולקים, המאירים את הלילה השחור באורות גדולים והופכים את הלילה הזה לחוויה עוצמתית ובלתי נשכחת.

מקור המנהג נעוץ בתרבות הבודהיסטית, מתוך האמונה כי פנסי האור הנשלחים לשמיים ירצו ויהללו את שמו של בודהה ויעניקו מזל טוב למאמיניו. בין אם אתם בעניין הבודהיסטי ובין אם לאו, הפסטיבל כולו הוא חוויה מופלאה לכל המשפחה שתיצרב עמוק בזיכרון. 

הפסטיבל הבינלאומי לפיסול בחול/ פרה, פורטוגל

פעם האחרונה שהייתם גאים בעצמכם שבניתם ארמון עם מנהרה שלא קרסה בחוף הים, כדאי שתעיפו מבט ביצירות המטורפות שמוצגות בחוף הים של פרה במחוז אלגארבה שבפורטוגל.

מדי שנה נערך שם פסטיבל פיסול החול הבינלאומי המושך אליו אומנים ותיירים מכל העולם. נושא הפסטיבל משתנה משנה לשנה והדמויות, הפסלים ומהמבנים המרשימים מוצגים על פני -15,000 מ"ר. בערב מוארים המציגים בתאורה מיוחדת המעצימה עוד יותר את החוויה. אגב, אם תהיתם בכמה חול מדובר, בכל היופי הזה מעורבות לא פחות מ-35,000 טונות של חול. כן, שמעתם נכון. כמעט כמו זה שהילד מביא מהגן ומציף בו את הסלון.

במהלך ימי הפסטיבל ישנן פעילויות שונות לכל המשפחה באזור ובערבים מוצגות תערוכות אומנות מגוונות. 

 פסטיבל סוף החורף/ וילנה, ליטא

אם הייתם גרים בליטא הקפואה, אין ספק שגם אתם הייתם חושבים שפסטיבל סוף החורף הוא רעיון לא רע בכלל. מסורת "סוף החורף" הינה מסורת עתיקת שנים באירופה, ובוילנה שבליטא, עיר תיירות ויעד עולה, היא מתנקזת ליום מטורף אחד אשר במהלכו יוצאים התושבים מבתיהם אל הרחובות, פניהם עטויות מסיכות שדים, דובים ומכשפות – המסמלים את החורף וקוראים "חורף, חורף, צא מיד מהחצר". ההמונים רוקדים, שרים ומאכילים זה את זה בפנקייק חם עם תוספות. הפנקייק הוא המאכל המרכזי בפסטיבל סוף החורף, שכן הוא מסמל את השמש החמה והעגולה.

בהמשך, עורכים החוגגים מדורה גדולה ובה שורפים את דמותו המפלצתית של בחורף ומכריזים על תחילת האביב. תענוג.

פאסנאכט/ בזל, לוצרן - שוויץ

עוד מסיבת סוף חורף לוהטת נחגגת בשוויץ – בערים בזל ולוצרן. העם השוויצרי שבימים אחרים היה יכול להיחשד כמנומנם משהו, מפליא בחגיגות שלא היו מביישות את אחרון שיכורי גרמניה.

מדי שנה בחודשים פברואר ומרץ מתקיים קרנבל הפאסנכאט הכולל מצעדים מרהיבים, תחפושות יצירתיות ואווירה מחשמלת. השעה הרשמית בה נפתח הפסטיבל הינה 4 לפנות בוקר, שעה שעלולה להרתיע רבים ולהיחשב כבלתי אפשרית עבור הילדים, אבל אם תצליחו לגרור זה את זה מהמיטות תגלו שלא תתחרטו לרגע. הפסטיבל נמשך 3 ימים מרגע הפתיחה ויעניק לכם חוויה משפחתית בלתי נשכחת.

ואצלנו - פסטיבל האביב/ חדרה

אצלנו החורף לא כל כך נורא שמצדיק מסיבת סוף חורף, אבל בואו של האביב הוא סיבה מספיק טובה לחגוג. בפארק המקסים של נחל חדרה תקום ממלכה קסומה ובה יתעוררו לחיים כל גיבורי האגדות האהובים. במהלך ימי הפסטיבל יהיה הפארק גדוש במיצגים ודמויות: במגדל רפונזל יצטרכו הילדים לגלות את מילות הקסם שישחררו אותה, הם יוכלו להצטרף למסיבת התה של הכובען המטורף, לבקר בבית של עמי ותמי שהפך למתחם משחקים, ללמוד לחשים וכשפים בכיתת הכישוף במהלכה גם ילמד אתכם המכשף הגדול על עולם המפלצות ,להתאמן בחץ וקשת עם רובין הוד ביער שרווד ועוד. _OBJ

במהלך פסטיבל האביב יוכלו הילדים וההורים להשתתף בסדנאות יצירה בתשלום סמלי, כגון סדנת קעקועים, קליעת צמות ואיפור וציור קריקטורות, לקפוץ ולהשתולל במתחם המתנפחים, ליהנות ממתחם בלוני רוח, בועות סבון, לצפות בהצגות מתחלפות בתיאטרון בובות ולחגוג את חג האביב שלנו בפסטיבל מרגש ומהנה לכל המשפחה.

אירוע פסטיבל האביב יתקיים בפעם השנייה בפארק נחל חדרה בחוהמ"פ בתאריכים 26,27/4/16 בין השעות 9:00-16:00

 >> מחפשים עוד הרפתקאות? כנסו למתחם עיר עם אנרגיה

>> הדבר היחיד שלעולם לא אגלה לבנותיי התאומות