התינוקת אדל רק בת שנה וחצי, אבל היא כבר התמודדה עם טראומה רפואית לא פשוטה: לאחר שבשבוע שעבר עלה לה החום, היא החלה לפרכס מול הוריה, שמיהרו לקחת אותה למוקד לרפואה דחופה. גם שם, למרות הטיפול הדחוף שקיבלה – הפרכוסים לא פסקו. 40 דקות נמשך הסיוט הזה, ואז באורח נס, היא התאוששה. ההורים של אדל, מעיין וישראל לוי, התארחו הבוקר ב"חדשות הבוקר עם ניב רסקין" וסיפרו על הרגעים המדאיגים.

"בבוקר יום שישי היינו בכלל בספארי כל המשפחה. קיצרנו קצת את הסיבוב וחזרנו הביתה. לא עוברת חצי שעה ופתאום נשמט לאדל הראש והיא מתחילה לפרכס. נכנסתי הביתה, ראיתי אותה מתחילה את הפרכוס, התחלנו לצעוק "לטלפן במד"א", אבל שכחנו את המספר מהלחץ", סיפר ישראל, אביה. "רצתי איתה מחוץ לבית, עצרתי רכב שעבר שם ונסענו למוקד. היא לא הייתה בהכרה בזמן הזה, אני לא יודע אם אפילו להגדיר את זה הכרה חלקית – הראש שלה שמוט, והיא מתחילה להקציף. זה היה סיוט".

בשלב זה אדל וישראל נוסעים במהירות למוקד הרפואה הדחופה ומנסים לעצור את הפרכוס. "זה פשוט לא עוצר, מתחילים לתת לה זריקות ועירוי, וזה לא פשוט להכניס עירוי בזמן פרכוס", סיפר ישראל. "הפרכוסים האלה נמשכים בסך הכל בסביבות 40 דקות מתחילת האירוע".

ישראל הוסיף לספר על רגעי האימה: "נכנס הרופא הראשון, השני. כבר כמעט כל הצוות שם. מזמינים את מד"א, והפרמדיק נותן לה תרופה שאמורה להפסיק את הפרכוס, אבל הוא עדיין לא עוצר, עד שפתאום קורה הנס. היא חוזרת להכרה, אחרי שקיבלה 3 מנות של תרופה שהיא לא הגיבה להן".

ד"ר מיכל אבידר, מומחית ברפואת ילדים מקופת החולים מכבי, הוסיפה על הדברים: "אין ספק שהזמן שהזמן של הפרכוס שאדל חוותה, בכל מקרה לכל הורה ולכל מטפל פרכוס נראה כמו נצח, אבל 40 דקות זה בהחלט זמן חריג לפרכוס".

כשנשאלה ד"ר אבידר כיצד מתמודדים עם מקרים דומים, תשובתה לא הייתה חד משמעית. "לצערי ולשמחתי אי אפשר להתמודד עם דבר כזה. עם כמה שזה מפחיד, והסיפור של אדל היה מאוד חריג, פרכוסי חום קיימים ב-3 אחוז מהילדים הבריאים במדינת ישראל", אמרה. "אנחנו לא יכולים לצפות את זה מכיוון שהטריגר לפרכוס זה עליית חום חדה לטמפרטורות מאוד גבוהות. ילדים זה עם שיודע גם להעלות חום בצורה מאוד חדה וגם לטמפרטורות מאוד גבוהות, שבדרך כלל מבוגרים לא מגיעים אליהן. המוח של הילדים נמצא בשלבי התפתחות ובנייה, וכל דבר בשלבי התפתחות ובנייה הוא הרבה יותר רגיש לשינויים".

"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין. א'-ה', 6:15-9:00 בקשת, ערוץ 12