אמריקן ביוטי - ארתור התינוק (צילום: studioarthur)
ארתור מחליף לא רע את מינה סובארי היפה כמושא הפנטזיה בסרט 'אמריקן ביוטי' מ-1999 | צילום: studioarthur

הסנסציה האחרונה בעולם הבלוגים שייכת לבלוג של אחד, ארתור האמונד, חובב קולנוע מושבע, שכנראה עוד לא החליט מהו הז'אנר הקולנועי המועדף עליו, ולכן החליט לצאת ולשחזר סצינות ממיטב סרטי הקולנוע של המאה הקודמת. ארתור נעזר באמו על מנת לבצע את המשימה השאפתנית, מאחר שהוא רק בן שישה חודשים. לבלוג המשגשג של ארתור הבריטי, שנקרא "ארתור משחזר סצינות מסרטים קלאסיים" יש כרגע כ-50 אלף כניסות חודשיות.

המכשפות מבלייר - ארתור התינוק (צילום: studioarthur)
ובסרט נוסף מ-1999 ארתור משחזר את אימת הטיילת האבודה ב'פרוייקט המכשפה מבלייר' | צילום: studioarthur

התחיל כבדיחה

אמו של ארתור החמוד, אמילי קארבר, 36, סופרת ומרצה באוניברסיטת אוקספורד, מופתעת ומרוצה מהשתלשלות העניין, שהתחיל כבדיחה בין חברים, וגדל באופן מדהים. "יום אחד שיחקתי עם ארתור ועלה לי רעיון: להפוך את היצור שיצור שיוצא מהגוף ב'נוסע השמיני' לבובה. במקום יצור, הוצאתי מהאוברול של ארתור דובון חמוד, צילמתי והעליתי לפייסבוק. החברים שלי נורא צחקו, ואז עלה לי הרעיון ופתחתי את הבלוג שלו. לא העליתי על דעתי שכל כך הרבה אנשים יבקרו בו".

רמבו - ארתור התינוק (צילום: studioarthur)
חמוד פי אלף מסילבסטר סטאלון כשהוא יוצא לטבע ועושה הומאז' לסדרת סרטי הפעולה 'רמבו' | צילום: studioarthur
הסנדק - ארתור התינוק (צילום: studioarthur)
ארתור מדבר אל חבריו בשחזור של הדרמה הקלאסית '12 המושבעים' בכיכובו של הנרי פונדה משנת 1957 | צילום: studioarthur

"ארתור נהנה מתשומת לב, וכשאני משחזרת איתו סצינה הוא מאוד שמח, כי הוא אוהב להצטלם. הוא תינוק חייכן ומאושר, ואני נהנית לקבל את כל ההודעות המפרגנות ולשמוע שאומרים עליו שהוא חמוד. מכיוון שלא חשבנו שזה מה שיקרה עם הבלוג, זה קצת משונה שאנשים בצדו השני של העולם צופים בבני, אבל היופי הוא שיצרנו משהו שמדבר בשפה ויזואלית, דימויים שכולם מכירים, ואין צורך בשפה או במילים".

מלתעות - ארתור התינוק (צילום: studioarthur)
למרות שהוא הרבה יותר גדול מהדג, הוא עדיין מבוהל ממנו בדומה לשחקני שובר מהקופות 'מלתעות' מ-1975 | צילום: studioarthur

קארבר, חובבת קולנוע, משתמשת בציוד הבסיסי והזמין ביותר על מנת לשחזר את הסצינות הידועות מהסרטים: מצלמת הטלפון, בובות, חפצי בית וצעצועי אמבט, וגורמת להמוני הורים לשאול את עצמם למה לא עשו את זה קודם. "לא מפסיקים להציע לנו רעיונות לשחזורים נוספים, עם כל מיני אפקטים ותפאורות, אבל לי חשוב לשמור על הכל פשוט ומינימליסטי. יש הרבה מעריצי מלחמת הכוכבים נלהבים, וגם לא מעט אנשים שרוצים שנעשה את השחזור המתבקש לסרט 'ארתור'".

הניצוץ - ארתור התינוק (צילום: studioarthur)
קצת ספוקי אנחנו יודעים, אבל כנראה שאין דרך אחרת לעשות מחווה לסרט 'הניצוץ' מ-1980 | צילום: studioarthur
מפגשים מהסוג השלישי - ארתור התינוק (צילום: studioarthur)
אי אפשר שלא להתרשם מערימת הפירה המפוסלת של ארתור במחווה ל'מפגשים מהסוג השלישי' מ-1977 | צילום: studioarthur

אמילי משתדלת לבחור סרטים איקוניים שכולם מכירים. "אני בוחרת סרטים שראיתי כמה פעמים, ודימויים מהם נחקקו לי בראש", היא אומרת. "מדי פעם אני בודקת שוב כדי לראות שהזכרון לא מטעה אותי ושארתור עשה שחזור מוצלח. יש לי עוד המון רעיונות לשחזורים עם ארתור. אני רוצה לעשות את 'חמים וטעים', את טרילוגיית 'הסנדק', ועוד. לבסוף המטרה שלי היא ליצור עבור ארתור אלבום של כל התמונות, שיהיה לו כשיגדל. אני לא יודעת אם הוא יחשוב שזה מגניב או נורא מביך. בינתיים נמשיך עם זה, עד שייגמרו לנו הרעיונות".

אמא מחבקת את הבן - ארתור התינוק (צילום: studioarthur)
מאחורי הקלעים. ארתור ואמו אמילי קארבר | צילום: studioarthur

נכון שזה מדליק? אז שתפו גם את החברים שלכם בפייסבוק

>> אמא, בא לך לעשות כסף? תפתחי בלוג