אם אתם הורים, הטלפון שלכם למעשה משמש בעיקר כמצלמה. מכל רגע בו הילד שלכם מביט לכם בעיניים ומשפריץ מתיקות (וזו ממש לא אשמתכם שזה קורה המון), עולה בכם הצורך להוציא תמונה אחת טובה שתנציח את האירוע. הבעיה היא שרוב הילדים לא ממש מבינים שכדי שתוכלו להשוויץ במבט ההורס שלהם עליהם להביט ישירות לתוך המצלמה. אב מאוהב כזה מצא פתרון לבעיה ויצר אפליקציה מיוחדת לעניין, שמשתמשת בכל טריק אפשרי כדי למקד את תשומת לבו של הילד.

"מכשיר ללכידת תשומת לב"

לאפליקציה שיצר בן קינן, אב אוסטרלי ממלבורן, קוראים "לוק בירדי", או 'תראה ציפור', והיא מתיישבת על תוכנת הצילום הבסיסית של האייפון, ומוסיפה לה צלילים ואורות מהבהבים. האפליקציה אמורה לחסוך לכם הרבה "היי! תסתכל לפה!", שירים, ריקודים והשפלות מסוג זה, בכך שהיא עושה את העבודה בעצמה בעזרת צלילי ציפורים ופלאש משתולל. "נמאס לי להקיש באצבעות מעל הטלפון כדי שבתי תביט למקום הנכון", מספר קינן, שפיתח עם חברו ריס סאליבן את האפליקציה לאחר שגילה שהפלאש מצליח למקד את הילדה בטלפון, רק שהוא מגיע מאוחר מדי.

צפו איך זה עובד:

"האפליקציה היא מכשיר ללכידת תשומת לב וגלגלי עיניים קטנים, והיא עובדת!", אומר האב הגאה, שגילה לשמחתו קהל יעד נוסף שהאפקט משפיע עליו – חיות. "נגמרו ההשפלות הפומביות שלכם, בפעם הבאה לא תצטרכו יותר לעשות פליקפלאקים באוויר כדי לתפוס את תשומת לבו של הילד. האפליקציה תעשה את כל העבודה בשבילכם". בינתיים האפליקציה קיימת רק לאייפון אך קינן מבטיח שגרסת האנדרואיד בדרך.

עוד כתבות בערוץ בית ומשפחה:

איך מגיבה ילדה שצופה בלידה של עצמה?
אבא גנוב: בנה לילדיו רכבת הרים בחצר
"כשבתי חוזרת הביתה עם כינים, אני מאושרת שיש לה בכלל שיער"

"אני אבא יצירתי", מעיד על עצמו קינן. "אני מנסה להמציא עבור ילדיי המצאות כל הזמן. אני כותב ומצייר להם, וגם את האפליקציה הזו יצרתי כדי להעשיר את חיינו המשותפים. בוודאי שבלילות אני חולם שהאפליקציה תנסוק וכולנו נתעשר ואוכל כל היום לחלום בהקיץ ולהתעסק רק בלהיות אבא יצירתי עם המון פרוייקטים והמצאות, אבל בינתיים המוטיבציה העיקרית היא משפחתי".

>> לעמוד הפייסבוק "להיות הורים טובים" עשיתם לייק?