תינוקת גאונה 2 (צילום: צילום מסך daily mail)
ההורים טוענים שהיא יודעת להתאפק עד שיניחו אותה בסיר. איזבלה אוניסיוק | צילום: צילום מסך daily mail

גאונות מתגלה בגילאים מוקדמים: מוצארט למד לנגן בגיל שלוש, שטפי גראף ניצחה מבוגרים בטניס כבר בגיל ארבע ופיקאסו השלים את יצירת המופת הראשונה שלו בגיל תשע. כעת, הבריטיים טוענים שיש להם את הגאונה הבאה שתסחרר את העולם. קוראים לה איזבלה, היא בת חצי שנה, אך כבר יודעת לדבר, מבינה מספר שפות, נהנית לנצח על יצירות קלאסיות והכי כיף – היא גמולה לחלוטין מחיתולים.

"כל התינוקות מתקשרים"

איזבלה אוניסיוק מדהימה את המומחים בממלכה הבריטית מאחר שבגילה הצעיר היא מציגה יכולות שלרוב שמורות לפעוטות בני שנתיים ושלוש, והוריה המסורים נשבעים שבמידה ולא נענים לקריאותיה כאשר היא צריכה לעשות פיפי או קקי, התינוקת תחכה ותתאפק, אפילו במשך כמה שעות. היכולות המפותחות של איזבלה אינן קשורות רק בנתונים טבעיים יוצאי דופן, אך גם, ויש אומרים בעיקר, בחינוך שמעניקים לה הוריה, אשר דואגים לחשוף אותה למוזיקה קלאסית ולמגוון שפות מאז שהיתה ברחם, לא מתכוונים לשלוח אותה לפעוטון או לגן ואינם מחזיקים מטפלת מתוך פחד שהתפתחותה הזריזה תיעצר.

"איזבלה התחילה לתקשר איתנו ממש כמה שעות אחרי שנולדה", אומר האב הגאה פין, 45, נהג מהארטפורדשייר. "אני מאמין שכל התינוקות מתקשרים אבל צריך לדעת כיצד להקשיב להם כהלכה. הם לא סתם יוצרים קולות גרגור. אלה מילים ואותות. בהתחלה הייתי סקפטי, אבל אז שמתי לב שאיזבלה אומרת 'אה' כשהיא רוצה חלב, ו'בו בו' כשהיא צריכה להשתמש בשירותים. כאשר מפענחים את הצלילים, זה מופלא, אבל אם לא מגיבים בזריזות התינוקות מוותרים ומפסיקים עם זה".

הצלילים אותם משייכת איזבלה לכל מילה משתנים, וכעת, כשהיא מרגישה צורך להתפנות, היא אומרת בשקט להוריה: "בה בה דו פה", וחוזרת על הבקשה עד שמביאים לה סיר.

תינוקת גאונה 1 (צילום: צילום מסך daily mail)
'דה' זה כן, אמא זה 'אה' ואבא זה 'דדה'. איזבלה והוריה | צילום: צילום מסך daily mail

מאחר שגמילה מחיתולים היא אחד האתגרים היותר מלוכלכים שההורות מזמנת, המומחים מאוד סקרנים בעיקר לגבי היכולת הזאת אותה מפגינה איזבלה בכזאת קלילות. "רוב הילדים ילמדו שליטה בצרכים מגיל שנתיים ומעלה", אומרת ג'יל אירווינג, רופאה מומחית להתפתחות ילדים מאתר בייבי סנטר. "לפני כן העניין לרוב בלתי אפשרי מבחינה פסיכולוגית. אני מאמינה שהוריה של איזבלה פועלים בשיטה הנקראת 'תזמון שירותים', המבוססת על כך שאם שמים את התינוק מספיק פעמים על הסיר, לבסוף תצא ממנו איזו תוצרת. זה דומה לשיטת 'אלימיניישן קומיוניקיישן' הידועה, שמאוד פופולרית ברומניה, מולדתה של האם".

"אנשים מסרבים להאמין", אומרת האם רלוקה, בת 26. "אך אני ופין לא שמים את איזבלה על הסיר בלי שהיא מבקשת מפורשות. היא מסרבת לעשות בחיתול, ומעולם לא עשינו זאת. כשאנחנו באוטו ולא יכולים לעצור, היא תחכה ותתפנה רק כשנשים אותה על הסיר".

מוצארט, מאחוריך

על פי רלוקה, בתה משלבת בין רומנית לאנגלית, ולכן כשהיא רוצה לומר כן, היא אומרת 'דה'. אמא זה 'אה' ואבא זה 'דדה'. "אנו רוצים שבתנו תלמד כמה שיותר שפות, ואנו משלבים, פרט לאנגלית ורומנית, גם ספרדית ואיטלקית. יש לי אפילו חברה מהונגריה שמדברת איתה בשפתה".

חוץ מיכולות בתחום השליטה בסוגרים ובתקשורת הבין אישית, הוריה של איזבלה מייעדים לה עתיד מזהיר בתחום המוזיקה. "איזבלה חכמה מדי על מנת להתבזבז בגן. היא תישאר איתי, ואני אדאג שהיא כל הזמן תמשיך ללמוד ולהתפתח", אומרת רלוקה. "יש לי חלום שיום אחד היא תהיה מנצחת של תזמורת גדולה. היא כבר מאוד מאוד מוזיקלית. כשמשמיעים לה מוזיקה היא שוכבת על הגב ומנופפת בידיה באוויר לפי הקצב. אולי זה סימן לבאות".

>> ויש תינוקות שיודעים לעשות היפ הופ