תחרויות נושאות פרסים ברדיו הן לא דבר חדש. המתקשרים החרוצים ביותר יכולים לזכות בפרסים שונים, מחופשות, דרך מכשירי חשמל, ועד שמלות כלה, ואפילו מימון חתונות, אבל פרס כזה עוד לא נראה: תחרות חדשה בתחנת הרדיו הקנדית HOT 89.9 מבטיחה: "זכו בתינוק!".

אין תמונה
המאזינים יחליטו למי הכי מגיע לזכות בתחרות

תחנת הרדיו לא מחלקת, מן הסתם, תינוקות חיים, אלא הודיעה שתממן עד שלושה טיפולי הפריה שונים במרפאה בשווי של 35,000 דולר. על מנת להשתתף בתחרות על ההורים לעתיד לכתוב מכתב שמסביר למה הם זקוקים לטיפולים, ומדוע להם מגיע לזכות בפרס הגדול. חמש המועמדות הסופיות לתפקיד יצטרכו להציג הפניות מהגניקולוג, וייגשו לייעוץ אצל בעלי המרפאה לפוריות כדי לבדוק את התאמתן לתהליך. בשלב האחרון יבחר הציבור הרחב, בעזרת הצבעה, איזו מועמדת תזכה להטמין ברחמה ביציות מופרות.

"אנחנו מגשימים חלום"

מהשמע דבר המבצע מיד נוצרה סביבו המולה תקשורתית ואנשים רבים הגיבו על כך בבלוגים, בפייסבוק ובטוויטר עם השגות משני צדי המתרס. "אני חושב שעברתם את גבול הטעם הטוב ואת גבולות המוסר עם התחרות הזאת," כתב בעמוד הפייסבוק של התחנה קייסי שופילד, מאזין קבוע. "דמיינו שתצטרכו לספר לילדים שהם בעצם פרס מאיזו תחנת רדיו".

"אני אפסיק להקשיב לתחנה שלכם מהיום", הודיע בדף הפייסבוק של התחנה מאזין לשעבר בשם פול גראנט. "במקום טיפולים הורמונליים והפריות צריך לגרום לאנשים עם בעיות בפוריות לפנות לאימוץ. יש כל כך הרבה ילדים לא רצויים שמחכים למשפחות שיאמצו אותם. להביא ילד לעולם אינה זכות בסיסית של כל אחד, זהו חסד גדול. אם אינכם יכולים להביא ילד בדרך הטבע, אמצו ילד שזקוק להורים במקום למלא את הגוף בהורמונים ולגרום לו לבצע פעולות שלא נברא לעשות. בושו לכם, איבדתם מאזין נאמן".

"כשראיתי תמונות לתחרות עם תינוק מתוק שמעליו נכתב בגדול: 'זכו בי!' אני חייבת לומר שקצת הזדעזעתי", מספרת בלוגרית המכונה 'ילד בריבוע', בעלת בלוג העוסק בבעיות הפוריות שלה. "אני ובעלי יחסית פתוחים בקשר לבעיות הפוריות שלנו, אבל להמון אנשים קשה לצאת מהארון עם הבעיה הזאת. התחרות מבקשת מאנשים לפתוח את הדברים לכל, ומתוך חמש המועמדות הסופיות, הציבור הוא זה שיכריע מי הזוכה, בעזרת הצבעה. פה הבעיה שלי עם העניין. מילא אם הזוכה היה נבחר על ידי פאנל של פסיכולוגים ומומחי פריון, אבל מדובר פה בתכנית ריאליטי. אי הפריון הוא חוויה די משפילה בכל מקרה, ואני לא מבינה איך האנשים האלה מוכנים לעמוד בתחרות פופולריות כזאת במצבם".

"כשאחד מכל שישה זוגות סובל מבעיות פריון, מדובר באחוז גדול מאוד מהאוכלוסייה", מסביר מגיש התחנה ג'ף מולר, שאינו מצליח להבין על מה המהומה. "אנחנו עומדים לעזור לאחד הזוגות או הנשים החד הוריות האלה להקים משפחה, ולדעתי כל המקטרגים צריכים לראות את התמונה הגדולה ולהבין שאנחנו עושים פה מעשה טוב שיעזור לאדם שאין לו אפשרות לממן בעצמו טיפולים להגשים חלום חיים".

"בעיניי זה רעיון מדהים", אומרת לינדסי מנרינג מהבלוג הפופולרי THE STIR. "טיפולי פוריות זה תהליך יקר נורא, ואם תחרות רדיו יכולה לעזור למישהו להקים משפחה כפי שתמיד חלם, כל הכבוד. אני לא מבינה איפה הבעיה המוסרית שכולם מתייחסים אליה. אני באופן אישי הייתי מעדיפה לשמוע שנולדתי כתוצאה מזכייה בתחרות מאשר לשמוע על ליל אוהבים של הורי. אני מקווה שלזוכה יהיה בשנה הבאה תינוק מקסים ובריא. אני רק מקווה בשבילו שלא יקראו לו על שם התחנה".

לא נכנסת להריון? נסי קואו'צינג

בהריון או בדרך לשם? כנסו לאתר תשעה חודשים: המדריך המלא להריון ולידה