בכי תינוק הוא אחד הצלילים הכי מאמללים שיש בעולם. אנשים רבים לא מעוניינים להמצא בחברת תינוק כשהם נמצאים בטיסה או במסעדה, אבל הצליל הזה נשמע צורמני וכאוב במיוחד לאוזניו של הורה טרי, שמוכן לעשות הכל כדי שהבייבי שלו ירגע סוף סוף. דוגמאות שונות למצבים כאלה אפשר למצוא ביוטיוב, שם הורים רבים, מתוך שילוב של מצוקה והומור, חולקים עם העולם את הדרך הקסומה להפגת בכי, כפי שהיא פועלת אצלם בבית. קבלו כמה שיטות מוכחות שמרגיעות תינוקות בוכים, ואם אלה לא יעבדו, נסו להושיב אותם מול יוטיוב. אולי יצא לכם סרטון חדש.

שיטת הכלב 1

מה עושים עם ילדה בת שנתיים שעוברת בדיוק עכשיו את תקופת התקפי הזעם, היללות וההשתטחויות על הרצפה? ההורים האלה החליטו להכניס הביתה כלב, ולא סתם כלב, אחד כזה שיראה לה שהיא לא היללנית היחידה במשפחה הזאת. למזלם זה עבד, אחרת הם היו נתקעים עם מקהלה של יללות מחרישות אוזניים.

שיטת הכלב 2

נראה שהכלבה סופי, לפחות בשלב ההתפתחותי הנוכחי, נבונה ובוגרת יותר מהתינוקת אבבי, וכשאב המשפחה קורא לעזרתה ואומר: "סופי, עזרי לאבבי להפסיק לבכות", סופי, ממש כמו כלבה מסרט מצוייר, משחררת יללה ארוכה, ש-הפלא ופלא, משתיקה את הבכי ומפסיקה את הדמעות. לזה קוראים ידידו הטוב של האדם.

שיטת המים

במדריך המעט-קליני הזה, מראים להורים הטריים והעייפים כיצד יוכלו לחסוך שלושה שבועות מורטי עצבים מחייהם על ידי טריק קטן: כשהתינוק בוכה, קרבו אותו לברז ופתחו את המים. הקריינית בהסבר טוענת שהסיבה להפסקת הבכי היא זיכרון רחמי שמעלה רחש המים הזורמים במוחו של העולל. המלעיזים, אגב, יגידו שמדובר בבזבוז של מים יקרים.

שיטת הנשיא

הנשיא האמריקני נתקל, בעת פגישה עם קהל אוהדיו, בתינוק בוכה, שאפילו ידיה המיומנות של אישתו מישל לא הצליחו להרגיע. כשהתבקש על ידי אם התינוק המסכן, שיחזיק אותו על מנת שתוכל לצלם מזכרת, תפס אובמה בבכיין הקטן במיומנות ובביטחון של אב מנוסה, ולתדהמת כל קהל הנוכחים, התינוק נרגע והשתתק כמעט מיידית בידי המנהיג.

שיטת האב המטפס

לפעמים, כשהתינוק מסרב לישון בלילה, הוריו ימצאו את עצמם בתנוחות מוזרות, ישנים למרגלות העריסה עם יד אחת בין שלביה, למשל. גם לאב שבסרטון שלפנינו נמאס כבר מילדתו המרדנית, שלא נשכבת במיטתה, והוא החליט להכנס איתה לעריסה. הפתרון הקסום עבד נהדר. תוך שניות הקטנה נרגעה ונרדמה. הבעיה חזרה, ובגדול, כשהאב ניסה להיחלץ משם.

שיטת האב הבכיין

לפעמים התינוק בוכה כל כך הרבה, שבאמת כבר לא יודעים מה לעשות. האב המצולם כנראה החליט לנקוט בטקטיקת "אם אי אפשר להביס אותם, כנראה שכדאי להצטרף אליהם", ופצח בבכי משלו. תחילה התינוקת שלו יצרה איתו דואט נחמד, ולבסוף הבינה שהיא לא התינוקת הכי רעשנית בסביבה והחליטה לתת לאבא להיות הבכיין הראשי, כי תכלס, הוא נורא מצחיק.

שיטת טעימת היין

היפנים, משונים שכמותם, מציעים שיטה מוזרה בהחלט להרגעת תינוקות. מדובר במשהו ששאוב מעולם טעימות היין המקצועניות. מין רעש נשיפה כזה שמשמיעים לאחר שלוגמים ובודקים על הלשון את העפיצות והבציר. מהמדריך המצולם הזה קשה למי שאינו דובר השפה להבין אם אלה הרעשים המשונים שמרגיעים את התינוק, ואולי בכלל מדובר באדי האלכוהול, אך כך או כך, כנראה שהשיטה עובדת. ואם לא, אולי היין יעזור להרגיע את העצבים של ההורים העייפים.

שיטת ג'סטין ביבר

על טעם ועל ריח אין להתווכח. התינוק המצולם שלפנינו, כמו מיליוני ילדות קטנות מסביב לעולם, מוצא את קולו של ביבר מרגיע במיוחד, ואמו יכולה לסמוך על ג'סטין שיבוא לתת יד ברגעים הקשים. ישנם תינוקות רבים ברשת בעלי העדפות מוזיקליות שונות, מתינוק בוב-מארלי המפורסם, שנרגע רק לצלילי הרגאיי, ועד לתינוק שסובל ממחלת לב קשה, ואם הוא מתעצבן ובוכה יותר מדי הוא מכחיל, ונרגע רק עם השמע קולה של הזמרת טיילור סוויפט. וכמו ששר צביקה פיק, מוזיקה - ללב היא חודרת.

*רק שנהיה סגורים: אין באמור לעיל המלצה לנסות את אחת הדרכים על ילדיכם

>> אהבתם? תעשו לייק ושתפו את החברים שלכם בפייסבוק

עכשיו באמת: קבלו 13 דרכים יוצאות דופן להרגיע תינוק בוכה