מבצע חיפוש אחר תינוק נעדר בדרום מקסיקו הוביל את רשויות האכיפה למצוא כנופיית נשים ששכרו בעשרות ילדים. שוטרים ממדינת צ'יאפס, השוכנת על גבול מקסיקו-גואטמלה, איתרו למעלה מ-20 ילדים שנחטפו ממשפחותיהם – הצעירים ביניהם רק בני כמה חודשים.

חורחה אברקס, פרקליט המדינה, סיפר בהודעה לתקשורת כי הילדים הוחזקו בעיר סן קריסטובל דה לאס קסאס על ידי שלוש נשים. 23 ילדים נמצאו בבית האימה, כולל 3 תינוקות שעדיין יונקים ו-3 פעוטות בין הגילאים 12 חודשים ועד 20 חודשים. גילם של יתר הילדים נע בין שנתיים ל-15 שנים.

 

דילן פרז
שלושת החשודות | צילום: JorgeLlavenAbar, twitter

 

התגלית המזעזעת נחשפה במסגרת מבצע החיפוש אחר דילן אסאו גומז פרז, פעוט בן שנתיים שנעלם ב-30 ביוני בזמן ששהה עם אמו בדוכן שהפעילה בשוק מקומי. כל הילדים פונו לקבל סיוע רפואי ומאוחר יותר, אובחנו כמתמודדים עם פציעות קלות וטראומה נפשית. 

שלושת הנשים החשודות במעשה, מריבל, מריה הורטנסיה וג'ואנה, נעצרו בחשד לעברות סחר בבני אדם. על פי ממצאי החקירה, הן כפו על הילדים להכין יצירות ומזכרות בבית האימה, אותן הן מכרו לאחר מכן לתיירים בסביבה. רשויות הרווחה פועלות כעת לאתר את בני המשפחה של הקורבנות הצעירים. 

דילן פרז
הפעוט הנעדר | צילום: jenssen_jonas, twitter

למרות החשיפה של כנופיית הנשים ומעצרן, לא נרשמה נכון לשעה זאת התקדמות בחיפושים אחר פרז. אף על פי כן, רשויות האכיפה עדיין פועלות לאתר את הפעוט הנעדר.