אישה בשנות ה-60 לחייה מדרום ארה"ב, נעצרה השבוע בחשד שרצחה את בעלה וניסתה לגרום לפשע להיראות כמו אקט של הגנה עצמית. לינדה דויל, בת 66 מאלבמה, נעצרה בביתה ביום שלישי בחשד שירתה למוות בבעלה, ג'יימס בן ה-71, בקיץ של השנה שעברה.

הפרשה התפוצצה ביולי 2019, אחרי שלינדה הזעיקה צוות אמבולנס לביתה בטענה שבעלה תקף אותה בשנתה עם סכין. כשאנשי הצוות הגיעו למקום, הם מצאו את החשודה עם פציעות דקירה בבטנה ואיבר מינה, ואת גופת בן זוגה שרועה על הרצפה ללא רוח חיים.

דויל פונתה לביה"ח בעיר פולי, שם טיפלו בפציעות הדקירה שלה. כעת, יותר משנה אחרי האירוע, דווח על תפנית ביזארית בחקירה אחרי שהתעורר חשד כי לינדה דקרה את עצמה בניסיון לגרום לרצח להיראות כמו אקט של הגנה עצמית.

ביום שלישי הוגש כתב אישום נגד לינדה דויל בעוון הרצח של בעלה. נכון לעכשיו, לא ברור מה הוביל את החוקרים למסקנה שהחשודה דקרה את עצמה וירתה למוות בג'יימס.

גורם המעורה בפרטי הפרשה סיפר לכתבים מקומיים שלינדה התקשרה לרשויות האכיפה כמה פעמים לפני התקרית ודיווחה על עימותים אלימים עם בעלה. למרות זאת, חוקרים חושדים כי ייתכן שהדיווחים נועדו לבסס את גרסתה לפיה בעלה היה אלים.

לינדה מוחזקת כעת במתקן מעצר, כאשר סכום שחרורה בערבות עומד על 100 אלף דולר. במידה ותימצא אשמה בהאשמות המיוחסות אליה, עשוי להיגזר עליה עונש מאסר של 20 עד 99 שנות מאסר.