קוראים יקרים, יש תופעה מאוד מיוחדת שאנחנו חייבים לדבר אתכם עליה: ה-Florida Man. אלו מכם שעוקבים אחר אקטואליה אמריקאית או ממים (כלומר, Memes) מתחילת העשור, אולי שמעו את המושג הזה בעבר. אז לידיעתכם, הפעמים הראשונות שהוא היכה גלים ברחבי הרשת היו בתחילת 2013, עם פתיחת חשבון הטוויטר @_FloridaMan. מטרת החשבון הייתה לאגד ולדווח לגולשים על פרשות ביזאריות שנוגעות בצורה כזו או אחרת לגברים מפלורידה – והתוצאה הייתה מדהימה.

אתם לא תאמינו כמה תקריות הזויות מתחוללות מדי יום שקשורות לגברים מפלורידה. לצורך העניין, בשעת הכתיבה של האייטם הזה, גבר מפלורידה הואשם בדקירת אישה עם מזלג בגלל שהיא הגישה לו תפוח אדמה לא מבושל. אם אתם קוראים אדוקים של היקס, אתם בוודאי זוכרים שדיווחנו לכם על גבר שנתפס אונס סוס פוני של קרובת משפחה שלו או על סוחר סמים שהיקף הצוואר שלו רחב יותר מהראש שלו – אז נחשו מה, שניהם היו מפלורידה! היות ולא יכולנו שלא לשים לב שמאוד התעניינתם בלא מעט מהמקרים הללו, חשבנו לספר לכם על עוד כמה תקריות ביזאריות מהשנים האחרונות שנוגעות ל-Florida Man הידוע לשמצה. אז תכינו את הפופקורן ותחזיקו חזק, כי הדברים שאתם עומדים לקרוא פה יטלטלו אתכם:

1. פלורידה מאן תוקף ברבורים

אפריל 2018. גבר ששמו רוקו ג'וסף מנטלה נעצר בפלורידה, לאחר שהוא נצפה בעימות לא שגרתי עם חיות בפארק מקומי. על פי הדיווחים של עדי ראייה, מנטלה נראה "מתאמן בקארטה" על קבוצה של ברבורים.

הבחור נראה בועט בעיטות "ראונדהאוס" (או לפחות הוא ניסה) בראשיהם של שני ברבורים. מאוחר יותר, הוא אפילו בעט בישבנו של ברווז שישן בסביבה. עדי הראייה שחזו באקט ההזוי הזעיקו את המשטרה, אשר עצרה את הבחור ללא התנגדות. מאוחר יותר, הוא הואשם בהתעללות בבעלי חיים. נקווה שהוא התאמן טוב-טוב על כישורי אומנויות הלחימה שלו – הוא יזדקק להן בכלא.

2. פלורידה מאן נוגע בעושר

דצמבר 2016. גבר ששמו מייקל הסקיו נעצר על ידי המשטרה לאחר שניסה לבצע העברה בנקאית בשווי של 7 מיליארד (נדגיש, מיליארד!) דולר מחשבון בינלאומי, שלא היה שלו. על פי הדיווחים, הסקיו ניסה לבצע את ההעברה באמצעות 70 העברות קטנות ומפוקפקות למדי שעוררו את החשד של פקידי הבנק.

תאמינו או לא, אבל ההעברה לא הצליחה לו והוא נעצר על ידי המשטרה באשמת הונאה. בזמן החקירות שלו, הוא סיפר שהוא פעל לפי רצונו של ישו, אשר אמר לו כי "העושר של העולם שייך לכולם". לטענתו, הוא בסך הכל ניסה לקחת את מה שישו אמר שהגיע לו. ניסינו לפנות לישו לתגובה, עד כה לא קיבלנו התייחסות בנושא.

3. פלורידה מאן לומד לגגל

אוקטובר 2017. בחור ששמו וויליאם ג'ונסון גיגל את "הדרך היעילה ביותר לשדוד בנק?" ועשה את דרכו אל הטלר בבנק המקומי בלארגו. הוא הגיש לפקיד פתק עליו נכתב: "זה שוד. תביא את כל הכסף, בלי שטויות. אני חמוש". הפקיד הביא לו שק עם 2,000 דולר במזומן וג'ונסון נמלט מהמקום.

כמה שעות מאוחר יותר, הוא נעצר בביתו לאחר שהוא נצפה בסופרמרקט מקומי קונה מצרכים וכרטיסי הגרלה ללוטו. מסתבר שמשטרת לארגו הפיצה צילומים שלו שודד את הבנק, ללא מסכה, כובע או כל דבר אחר שיסתיר את פניו, ואמו זיהתה אותו. בזמן החקירה, הוא הודה שהוא התכוון לשדוד בנק נוסף כי הוא בזבז את כל השלל שלו בסופר. 2,000 דולר בקנייה אחת? הוא כנראה קנה ירקות אורגניים.

4. פלורידה מאן חותם על עסקה עם האזרח מס' 1

נובמבר 2017. בחור בשם אריק פריידברג מתקשר למוקד החירום בהיסטריה טוטאלית. הסיבה? ובכן, הוא טען שניידת משטרה רודפת אחריו. קחו כמה רגעים לעכל את המידע הזה. לטענתו של פריידברג, שוטר תקף אותו במכונית והחל לרדוף אחריו. המוקדן ניסה להרגיע את הנהג ולהסביר שהוא צריך לעצור את הרכב ולתת לשוטר לעשות את תפקידו, אך ללא הואיל.

פריידברג התחנן שהמוקדן יתקשר לאמו וידווח לה על המצב, אבל זה לא קרה. אז הוא ביקש לדבר עם דונלד טראמפ (אתם יודעים, הנשיא של ארה"ב) בטענה שיש ביניהם הסכם מסתורי, אבל גם זה לא קרה. אז הוא טען שאמו עברה תאונת דרכים והוא ממהר להגיע אליה, אבל זה היה שקר חסר בושה. בסופו של דבר, המשטרה עצרה אותו והוא הואשם בהחזקת סמים, התנגדות למעצר, שיבוש הליכי חקירה וביוש של האימא המסכנה שלו.

5. פלורידה מאן נוסע בזמן

דצמבר 2015. גבר לא מזוהה מפלורידה היה מעורב בתאונת דרכים ביזארית למדי. על פי הדיווחים, הוא דהר עם מכונית ה-Dodge Challenger שלו דרך קניון בפנסקולה ועבר את כל קומת הכניסה, עד שהוא נעצר בדלתות האחוריות של הקניון.

תאמינו או לא, אבל הוא יצא מכל התקרית הזאת ללא שריטה. למרות זאת, הוא אושפז בביה"ח לצורך שורה של בדיקות רפואיות. במהלך האשפוז שלו, הוא נחקר על ידי שוטרים מקומיים שניסו להבין מדוע הוא דהר עם הרכב שלו במהירות אדירה בתוך קומת הכניסה של הקניון. לטענתו, הוא ניסה "לנסוע בזמן".

6. פלורידה מאן והכספומט הארור

דצמבר 2017. גבר ששמו ג'וסף אלוקצ'יק נעצר לאחר שגרם נזק בהיקף של אלפי דולרים לכספומט של סניף בנק בעיר קקאו (כן-כן, יש מקום כזה). בצילומי האבטחה של הכספומט, ניתן לראות את אלוקצ'יק מכה את המכונה בהתקף זעם בלתי נשלט וללא סיבה ברורה.

הוא נעצר על ידי המשטרה כמה שעות מאוחר יותר, ובמהלך החקירה הוא סיפר להם מה גרם להתקף הזעם הקיצוני. לטענתו, המכונה הוציאה לו יותר מדי מזומן. אלוקצ'יק סיפר לשוטרים שהוא מיהר מאוד לעבודה והמכונה פשוט לא הפסיקה להוציא שטרות. הוא לא ידע מה לעשות, אז הוא פשוט היכה אותה בזעם עד שהיא נהרסה לחלוטין – ועל זה נאמר: מה שלא הולך בכוח, הולך בעוד יותר כוח.

7. פלורידה מאן מתקשר בטעות למשטרה

View this post on Instagram

A post shared by ������✡ ••D-Addiction-420•• ✡������ (@d.addiction.420) on

אוקטובר 2014. מוקדן של שירותי החירום ממחוז ולוסיה קיבל מתושב האזור שיחת טלפון משונה מאוד. על פי הדיווחים, המוקדן ענה לשיחה, אבל אף אחד לא ענה לו בצדו השני של הקו. הוא ניסה ליצור קשר פעמים נוספות, אבל אף אחד לא ענה. המוקדן שמע דיבורים בצד השני, אבל לא השתמע שזה היה מצב חירום. על כן, הוא הסיק שאחד מדיירי הבית התקשר למוקד בטעות. למרות זאת, הוא המשיך להאזין לשיחה. לפתע, הוא שמע משהו מטורף.

המוקדן הצליח לשמוע את דיירי הבית משוחחים על כוונה למכור מת'אמפתמינים (או קריסטל מת') ובשלב מסוים, המוקדן אפילו שמע קולות של פעפוע. באותו רגע, הוא הבין שדיירי הבית מדברים מתוך מעבדת סמים שהם הפעילו בביתם. הוא הזעיק למקום את המשטרה, אשר מצאה מעבדה לייצור קריסטל מת' ועצרה שלושה חשודים, ביניהם את ג'ייסון קנופ ואמו הפנסיונרית. עד היום לא ברור מי הגאון שחייג למשטרה בטעות - מה שבטוח, כולם הואשמו בעברות סחר בסמים ועפו לכלא.

8. פלורידה מאן מבקר בבית הפנקייק

View this post on Instagram

A post shared by Rumi Writes (@rumi.writes) on

 

מרץ 2014. גבר ששמו מאט סקיאטה נכנס לאחד הסניפים של רשת מסעדות הפנקייק האמריקאיות IHOP והזמין אוכל. כשהוא נדרש לשלם, הבחור שלף מהארנק שלו תג של משטרת אורלנדו במחשבה שזה יזכה אותו בארוחה על חשבון הבית – זה לא קרה.

סקיאטה זעם על כך שהוא לא זכאי לאכול במסעדה בחינם ומכאן המצב רק המשיך להתדרדר. תחילה, הוא הודיע לכל העובדים שהוא מסרב לעזוב את המקום עד שהוא יקבל את הארוחה שלו. לאחר מכן, הוא איים על הקופאי באלימות, אבל גם זה לא ממש קידם את המטרה שלו. בסופו של דבר, סקיאטה חשף את הישבן שלו לעובדים, לסועדים ולשוטרים שהגיעו לעצור אותו.

עדי ראייה סיפרו שכאשר פינו אותו מהמסעדה, ניתן היה לשמוע אותו צועק: "אני מהכוחות המיוחדים! אם אני מת, אז גם אובמה ימות!". חשוב בשלב הזה להדגיש שהוא לא בכוחות המיוחדים ובטח שלא שוטר. אף פנקייק לא נפגע בתקרית.

9. פלורידה מאן יוצא זכאי

יולי 2017. אלכסנדר ספרבר החליט שזה יהיה רעיון טוב לשדוד בנק בעיירת פורט לודרדייל. הבחור הלך היישר אל הטלר, עשה תנועה של אקדח עם כף היד שלו ודרש את הכסף שבקופה. הפקיד נענה לדרישה ומסר לו תיק עם 4,700 דולר במזומן, כמו גם שקית עם דיו מתפוצץ.

זמן קצר אחרי שהוא עזב את המקום, הוא העיף מבט בשלל – רק כדי לקבל את כל תוכן השקית בפרצוף שלו. ספרבר "התעשת", התפשט לחלוטין באמצע הרחוב והחל לזרוק את הכסף באוויר. בשלב הזה, כוחות המשטרה תפסו אותו ועצרו אותו על שוד. כשנה לאחר תחילת המשפט נגדו, השופט קבע כי הנאשם חף מפשע – כתוצאה מאי שפיות.

10. פלורידה מאן נגד אנשי ההולוגרמה

פברואר 2014. סגנים מתחנת השריף של מחוז מרטין הוזעקו לחניון טריילרים מקומי לאחר דיווח על חטיפה של אישה. גבר בלתי מזוהה, בן 53 מפלורידה (כמובן), טען שחבורת עבריינים חטפה את אשתו באמצעות הולוגרמות מתוחכמות. לטענתו, הם השתמשו באמצעים טכנולוגים מתקדמים בשביל לתפוס את אשתו, לתקשר אחד עם השני ולהכריח אותו לעשות כמבוקשם.

בדיקה קפדנית של השוטרים גילתה שהאישה המדוברת הייתה בכלל בטריילר של הדודה שלה, כמה עשרות מטרים ממוקד האירוע. לאחר חקירה של הדודה, התברר שגם האישה ראתה את אותן הולוגרמות – כמו גם אנשים מדומיינים וחיות אחרות שמעולם לא היו שם. לאחר מכן, הם פנו אל מנהל החניון בנוגע לתקרית וזה חשף בפניהם שזאת לא הייתה הפעם הראשונה ששוטרים חוקרים אותו בגלל בני הזוג. באותו רגע, הסתבר לשוטרים שהשניים נוהגים להזעיק את המשטרה בכל פעם שהם מעשנים קריסטל מת' וסובלים מפראנויות. מה שמביא אותנו לנקודה הבאה: אל תעשנו קריסטל מת'.

(מקור)