גבר מאריזונה, ארה"ב, הסיר גידול שפיר במשקל של יותר מ-3 ק"ג שצמח על הפנים שלו. המטופל, טים בן ה-62, הוריד את הגידול במסגרת תוכנית הריאליטי Take My Tumor (תרגום: קחו את הגידול שלי) בערוץ הטלוויזיה TLC. לדבריו, הגידול הופיע לראשונה לפני 16 שנים ליד אוזנו הימנית – אז הוא היה בגודל של פצעון.

טים, תושב העיר סקוטסדייל, טען שהבחין בגידול בפעם הראשונה כשהיה בן 46. בהתחלה, הוא הניח שמדובר בחצ'קון ואפילו ניסה לפוצץ אותו ללא הצלחה. הוא התעלם מהסימן המסתורי עד שיום אחד, הבחין שה"פצעון" צמח לגודל של אפונה. טים ניסה לפוצץ אותו שוב, אך ללא הצלחה. לדבריו, בפעם הבאה שהוא הבחין בו, הגידול כבר נראה כמו כדור גולף.

טים הלך בסופו של דבר במסגרת תוכנית הטלוויזיה למרפאה של ד"ר ריאן אוסבורן. בשלב הזה, הגידול כבר הגיע לגודל של שק תפוזים וממש נתלה מהפנים של בן ה-62. "אני מאוד מקווה שד"ר אוסבורן יצליח להסיר את המפלץ הזה", אמר טים בתוכנית. "אני נותן לו אישור להמשיך הלאה ולעשות את הקסמים שלו. בסוף היום, כל מה שאני רוצה זה לחזור לחיות חיים נורמליים".

הגידול זוהה מאז בתור ציסטה חלבית – אחת הציסטות השכיחות בעולם הרפואה. לדברי טים, לא היה לו ביטוח רפואי או מספיק כסף כדי לטפל בבעיה הרפואית ובהיעדר פתרון אחר, הוא פשוט הזניח את מצבו. למרבה המזל, ד"ר אוסבורן הצליח להסיר את הגידול השפיר בהצלחה וללא סיבוכים. בהמשך, טים עבר גם ניתוח פלסטי כדי לתקן את הנזק שנגרם לרקמות הפנים שלו.

 

 

 

טים סקוטסדייל (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
טים לפני ואחרי | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

שבעה שבועות אחרי הניתוח, טים התאושש באופן מלא ומרגיש מצוין. "אני מרגיש הרבה יותר קל וכבר לא סובל מכאבים", סיפר. "ההחלמה שלי הייתה הרבה יותר פשוטה ממה שציפיתי. אני מרגיש פנטסטי. הגידול הזה היה מכוער. תודה לאל שהוא נעלם. 16 שנים זה הרבה יותר מדי זמן. כולם מאוד שמחים בשבילי". בהמשך, הוא הוסיף שאחרי שהגידול נעלם, הוא סוף סוף יכול לחיות את החיים שלו כמו שצריך.