אלפי כוכבי ים נשטפו לחופי מחוז קנט, בדרום-מזרח אנגליה. כעת, מומחים מבקשים מתושבי האזור להימנע ממגע עם הגוויות של בעלי החיים מחשש להידבקות במחלות.
התקרית אירעה בחוף מרגייט בסוף השבוע שעבר, כך לפי הדיווחים של ה-BBC. תיעוד של פגרי כוכבי הים עלה לחשבון הפייסבוק של פעיל איכות הסביבה ניק מיטשל. בתמונות אפשר לראות אלפי כוכבי ים בגדול שונים שנפלטו מהים בתעלת לה מאנש - בין בריטניה לצרפת.


בהודעה שנמסרה על ידי המועצה האזורית ת'אנט, הציבור התבקש לשמור מרחק מהאזור כדי להימנע מהתפרצויות של מחלות. "תושבי האזור מתבקשים שלא לגעת בבעלי החיים ולא לנסות להחזיר אותם למים", נכתב בהודעה. "כמו כן, רצוי להרחיק ילדים וכלבים מהאזור מחשש שכוכבי הים נושאים מחלות".


הממצא המטריד דווח לרשויות הטבע בממלכה, שבודקות את נסיבות האירוע. בינתיים, מומחים טוענים שזו לא הפעם הראשונה שכוכבי ים נפלטו אל חופי דרום אנגליה מתעלת לה מאנש.
"כוכבי ים לעיתים מקפלים את הזרועות שלהם ומתגלגלים על קרקעית הים", אמר ד"ר אנגוס ג'קסון - אנליסט בחברה להגנת הים - בשיחה עם ה-BBC. "אירועים מהסוג הזה, בהם כוכבי ים נפלטים לחופים ונתקעים, קורים הרבה. הפעם פשוט נתקעו הרבה יותר כוכבי ים מהרגיל". נכון לעכשיו, איש לא יודע בוודאות מה גרם לתופעה.