הפרשה שזעזעה את ארגנטינה קיבלה תפנית דרמתית: צוות ההגנה של אחת החשודות ברצח האכזרי של רובן קירוגה פרסם פרטים חדשים על הפרשה שטלטלה את המדינה בחודשים האחרונים.

קירוגה נרצח בערב ה-26 במאי, כאשר החשודים העיקריים הם בני הזוג גלנדה אקיאר (23) ולואיס מונטניו (31). שוטרים עצרו את השניים לאחר שחקירת היעלמותו של הקורבן הובילה אותם לבור הספיגה של תא השירותים שלהם – שם נמצאו שרידי גופתו.

אקיאר הודתה בחקירתה שפיתתה את הקורבן להגיע לנקודת מפגש מרוחקת, שם הוא הוכה למוות על ידי מונטניו. על פי החשד, השניים שרפו את שרידי גופתו והסתירו אותם בביתם בניסיון לטשטש את הפשע הנורא. כעת, מתברר שלקורבן הרצח ולאקיאר הייתה היכרות מוקדמת – שככל הנראה הייתה המניע לרצח הברוטלי.

צוות ההגנה של אקיאר פרסם לאחרונה שמרשתו וקירוגה ניהלו רומן מאחורי גבו של מונטניו והתגלית עוררה את זעמו של הבעל. הוא הכה את אקיאר באכזריות וכפה עליה לקבוע פגישה עם המאהב שלה. באותה פגישה, מונטניו הפתיע את קירוגה מאחור והכה אותו עם מוט ברזל עד שאיבד את הכרתו.

חואן פונזלידה, סנגורה של אקיאר, טען שמונטניו החזיק את אשתו בשיער וכפה עליה לראות את המאהב שלה נשרף למוות. "הוא אמר לה: 'עכשיו את תראי את הגבר שלך נשרף'", סיפר פונזלידה. "אנחנו משוכנעים שלא הייתה לה ברירה אלא לשתף פעולה, אחרת בעלה היה רוצח גם אותה".

צוות ההגנה של אקיאר הוסיף כי הבעל המשיך להעניש את אשתו גם בימים שאחרי הרצח. בשלב מסוים, הוא אפילו כפה עליה לחתוך את שיערה כדי ש"אף גבר חוץ ממנו לא ירצה אותה". בסופו של דבר, היא נעצרה בחשד לרצח וסיפרה לשוטרים את כל מה שקרה במהלך חקירה שארכה כ-7 שעות.

בעקבות החשיפה של צוות ההגנה, קמה מחאה בקרב תושבי האזור על סעיפי האישום נגד גלנדה אקיאר. רבים טוענים כי הנאשמת בסיוע לרצח היא בעצמה קורבן של הרוצח האמיתי, אשר התעלל בה נפשית ופיזית ללא הרף. למרות זאת, אקיאר עדיין צפויה לעמוד לדין על הקשר שלה לרצח של רובן קירוגה.