הכי שמן מת
מת בגיל 48 במשקל 393 קילוגרם | צילום: AP

מנואל אוריבה, בעבר החזיק בשיא גינס בתור האיש השמן ביותר בעולם, מת אמש (ב') בגיל 48 במשקל של כ- 393 קילו. שיא משקלו 558 קילוגרם, הוא שהכניס אותו לספר השיאים של גינס בשנת 2006. מותו אושר על ידי גורם רשמי של מחלקת הבריאות של מדינת נואבו לאון. עם זאת, הרופאים עדיין לא אישרו את סיבת המוות, אך ידוע כי מנואל סבל מבעיות לב ואף בעיות בתפקוד הכבד.

 

הכי שמן מת
מרותק למיטתו מאז שנת 2002 | צילום: AP

מנואל היה מרותק למיטתו במשך שנים, ולא היו מסוגל ללכת בכוחות עצמו. לפני כמה שבועות הוא נלקח לבית החולים בגלל קצב לב לא תקין, לשם הגיע עם מנוף מיוחד ובעזרת עובדי ההגנה האזרחית. למעט חתונתו בשנת 2008 עם זוגתו קלאודיה סוליס, הוא כמעט ולא עזב את ביתו. לקראת חתונתו הוא רזה באופן משמעותי, אך היחסים עם קלאודיה אישתו לא החזיקו מעמד, הרבה בשל בעיות המשקל, והיא התגרשה ממנו.

 

הכי שמן מת
החזיק בשיא גינס לשנת 2006 בתור האיש השמן בעולם | צילום: AP

משקלו של מנואל היה בעייתי מאז ומתמיד. בגיל ההתבגרות הגיע למשקל של כ-113 קילוגרמים. "סבלתי במשך שנים מבעיית השמנת יתר משמעותית", סיפר בראיון בשנת 2007, " צברתי יותר ויותר משקל. ניסיתי כל דיאטה שאפשר לדמיין". אבל המשקל שלו יצא מכלל שליטה. מאז קיץ 2002, מנואל היה מרותק למיטתו, נעזר באמו וחבריו כדי להאכיל ולנקות אותו, עד יומו האחרון.

(מקור)