רותרהאם (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
"היא ממש רעדה לנו בידיים" | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

פעילי זכויות בעלי חיים באנגליה מזועזעים, לאחר שתושב מרכז המדינה מצא חתלתולה שעברה התעללות קשה. התקרית ארעה בעיר רות'רהאם, דרום יורקשייר, שם עובר אורח מצא אותה בצד הכביש, אחרי שמישהו שפך עליה צבע אקרילי.

מתנדבים של ארגון For The Love of Cats Rescue, שפועל בעיר, התייחסו למצבה של החתולה ואמרו שהיא לא הייתה מסוגלת לזוז לאחר שהצבע התייבש והתקשה על פרוותה. כמו כן, היא נמצאה בתעלת הניקוז שבצד הכביש כשהיא על סף היפותרמיה.

"מצאו אותה שוכבת בתעלה כשהיא רועדת מקור ולא יכולה לזוז בגלל הצבע שהתייבש", סיפרה אחת המתנדבות. "היא ממש רעדה לנו בידיים. מעבר לזה, היא לא הייתה מסוגלת בכלל לזוז בגלל שהפרווה שלה התקשתה".

מתנדבים בארגון שטפו ממנה את הצבע, לפני שהצליחו למצוא לה אומנה בעיר. מאז פרסום התקרית המזעזעת, פעילי זכויות בע"ח נוספים שפועלים באזור ביקשו מכל מי שיודע משהו על התקרית לדווח לאגודה המלכותית למניעת התעללות בבעלי חיים (RSPCA) – שגינו גם הם את מקרה ההתעללות בחתלתולה.

"הפרטים נשמעים מזעזעים, ואנחנו מוקירים תודה לתושב שהציל את החתולה המסכנה שנפלה קורבן להתעללות אכזרית", נמסר בהודעה לתקשורת. "מעבר לזה, אנחנו שמחים לשמוע שהיא מרגישה הרבה יותר טוב ונמצאת בבית עם אנשים שמטפלים בה יפה".

ה-RSPCA ציינו שמדי שנה הם מטפלים במאות מקרי התעללות של בעלי חיים, שהוכו בברוטליות, הושלכו על חפצים, הורעלו, הוטבעו ואפילו נורו. בהמשך, הם ציינו שחתולים הם לרוב מטרה להתעללות קשה בממלכה. "לחתולים יש נטייה לשוטט בחוץ לבדם, מה שמשאיר אותם פגיעים לתקיפות רובי אוויר ושיטות התעללות נוספות מצד זרים מוחלטים", צוין בהודעה. רשויות החוק בעיר טרם מצאו את האחראי למקרה ההתעללות.