רשויות החוק בארגון, ארה"ב, התירו לפרסם פרטים מכתב האישום שהוגש נגד מייקל מיידן (57) – שחשוד כי הגיש לילדות בנות 12 שייק מנגו עם תרופות שינה. התקרית אירעה באוגוסט האחרון, אז קבוצת חברות של בתו של החשוד הגיעו לישון בביתו בעיר לייק אווגו (Lake Owego). לפי העדויות של הקורבנות, מיידן הגיע בשלב מסוים עם המשקאות, שהיו מעורבבים עם בנזודיאזפין, והתעקש שהן ישתו אותם.

אחת הבנות – שפרטי זהותה לא הותרו לפרסום – סיפרה שמיידן גרם לה להרגיש מאוד לא בטוחה. לטענתה, הוא כפה עליה ועל שתי בנות אחרות לשתות את השייק, ואפילו בדק מאוחר יותר אם התרופות משפיעות עליהן. לבסוף, היא שלחה הודעה לחברה וביקשה ממנה לבוא לאסוף אותה. "בזמן ש'ישנתי', אבא שלה בא אלינו", כתבה בת ה-12 בהתכתבות. "חיבקתי את אחת הבנות כי היא פחדה והוא כל הזמן ניסה להרחיק אותנו אחת מהשנייה. הוא כל הזמן בדק שאנחנו לא ערות".

בת ה-12 העידה בהמשך שכשחברתה הגיעה לאסוף אותה, היא ניסתה להעיר את שאר הבנות ולא הצליחה. ביציאה מהבית, מיידן הגיע לדבר איתה. לטענתה, הוא נראה שיכור ו"דיבר לא ברור" אבל לא מנע ממנה לעזוב. היא חזרה לביתה בשעות הלילה המאוחרות, העירה את הוריה וסיפרה להם מה קרה. בעקבות זאת, בסביבות השעה 03:00 בלילה, הורי הילדה הגיעו לביתו של מיידן ואספו את שתי הבנות האחרות.

אחת הבנות האחרות סיפרה שבאותו לילה היא "שקעה בשינה עמוקה שהיא מעולם לא חוותה". כמו כן, היא טענה שהיא לא הייתה מסוגלת להיכנס הביתה בכוחות עצמה, ומישהו אחר היה צריך לעזור לה. הוריה פינו אותה לבית חולים לאחר שהיא התקשתה לזכור מה קרה במהלך הערב. בדוח החקירה צוין כי אחד השוטרים הבחין שהילדה "הולכת באיטיות, נעזרת באמה לשיווי משקל, מתקשה לפקוח את עיניה ומדברת באיטיות".

מיידן הסגיר את עצמו למשטרה לאחר שהוגש נגדו כתב האישום. בן ה-57 מואשם כעת כי גרם לאדם אחר ליטול תרופות מרשם ללא ידיעתו ושורת עברות נוספות בדרגת חומרה קלה עד בינונית. מיידן כפר בהאשמות נגדו ושוחרר בערבות של 50 אלף דולר.