אישה מדרום ארה"ב חשפה לאחרונה את המהפך הגופני הבלתי נתפס שלה – במהלכו היא השילה יותר מ-170 ק"ג. אנדריאה בקמן, בת 37 מסיינט לואיס, מיזורי, מספרת שהיא תמיד נחשבה הילדה הגדולה של הכיתה ושמצבה רק הלך והחמיר ככל שהתבגרה.

בשיחה עם סוכנות ידיעות מקומית, בקמן סיפרה כיצד דיכאון הוביל אותה לפתח הרגלי אכילה אובססיביים שגרמו לה לעלות במשקל ללא הפסקה – וההשפעות של אורח החיים היו מורגשות היטב. "אני זוכרת כשרק סיימתי את התיכון, הלכתי עם חברים לפארק שעשועים ולא יכולתי לעלות על רכבת ההרים", סיפרה. "לעולם לא אשכח את תחושת ההשפלה הנוראית. למרות זאת, המצב רק הלך והחמיר".

 

אנדריאה בקמן (צילום: andreabeckman28, instagram)
"הייתי אוכלת כשהייתי משועממת, הייתי אוכלת כשאני עצובה והייתי אוכלת כשהייתי שמחה" | צילום: andreabeckman28, instagram

בקמן טוענת שהשפל הגרוע ביותר הגיע בשנת 2015 כאשר שקלה יותר מ-270 ק"ג. באותם ימים, היא הייתה גדולה כל כך שהיא אפילו לא הצליחה להיכנס למכונית שלה. בשלב הזה היא החליטה שעליה לערוך שינוי קיצוני בחייה וקבעה ניתוח מעקף קיבה.

הניתוח עבר בהצלחה ואנדריאה הצליחה להשיל יותר מ-40 ק"ג תוך כמה חודשים. אבל היא ידעה שתצליח להשיג תוצאות משמעותיות רק אחרי שתחולל שינוי אמיתי באורח חייה. מאותו רגע, היא התחילה להתאמן ועברה לאכול ארוחות דלות בשומן רווי ועשירות בחלבונים. כעת, 5 שנים אחרי, היא שוקלת 98 ק"ג.

 

אנדריאה בקמן (צילום: andrea.beckman.948, instagram)
5 שנים אחרי ו-172 ק"ג פחות | צילום: andrea.beckman.948, instagram

בקמן מספרת שמעבר לאימוני הכושר והדיאטה, היא החלה טיפול פסיכולוגי שנועד לעזור לה להתמודד עם הרגלי האכילה הכפייתיים שלה. "הייתי אוכלת כשהייתי משועממת, הייתי אוכלת כשאני עצובה והייתי אוכלת כשהייתי שמחה", סיפרה. "הייתי מנשנשת כל הזמן בזמן העבודה, לפני שהייתי אוכלת פיצה לארוחת צהריים. בדרך הביתה הייתי קונה גם המבורגר. היום אני כבר לא ככה, היום יש לי חיים".

היא ממשיכה: "היום אני מסוגלת ללכת ברחוב עם הראש למעלה וכבר לא טורקים לי דלתות בפרצוף. אם הייתי צריכה לתת עצה לנשים במקומי, הייתי אומרת להן ללכת לטיפול בשביל להבין מה המניע לאכילה הכפייתית – אחרת ההרגלים האלה חוזרים מהר מאוד".