תיעוד בלתי נתפס מבנק בפלורידה, דרום ארה"ב, שם הצליח צוות ימ"מ לנטרל שודד שהחזיק בשני בני ערובה. התקרית אירעה ב-6 בפברואר בסניף של Bank of America בעיר פורט מאיירס, דרום-מערב המדינה. לאחרונה התירו רשויות החוק לפרסם תיעוד מרגעי הנטרול של השודד ושחרור בני הערובה.

לפי דוח המקרה, החשוד, סטרלינג אלבש (36), השתמש בבני הערובה כב"מגן אנושי" ואמר לשוטרים שיש לו פצצה. בשלב מסוים הוזעק צוות ימ"מ לזירה יחד עם מומחה למשא ומתן. בסרטון ממצלמות האבטחה של הבנק אפשר לראות את השודד עומד בין שני בני הערובה. לפי העדויות, הוא הצמיד סכין לגרון של אחת מהם. בשלב הזה נכנס הצלף של הצוות לפעולה ופתח באש אל עבר אלבש.

בתיעוד רואים את הצלף מאזן את נשקו על הכתף של אחד מעמיתיו לצוות, בזמן שהמומחה למו"מ מנסה להסיח את דעתו של אלבש. "תמשיך לדבר איתי, תמשיך לדבר איתי", הוא אומר לשודד. "אני רוצה לדעת מה עובר לך בראש כרגע". כמה רגעים לאחר מכן פתח הצלף באש ושאר אנשי הצוות פרצו פנימה עם רימוני הלם.

"הצלפים שלנו מתורגלים במצבי ירי כאלה"

המקרה עלה לאחרונה לכותרות אחרי שרבים התרשמו מהעובדה שהקליע של הצלף עבר דרך אחד ממסכי המחשב של הסניף לפני שפגע באלבש. סגן טוד אולמר, קצין משטרה במשרד השריף של מחוז לי, התייחס להשתלשלות האירועים וציין שאנשי הצוות עוברים אימונים מיוחדים כדי לפגוע במטרות שעומדות מאחורי מחסה.

"הצלפים שלנו מתורגלים היטב במצבי ירי כאלה", אמר אולמר בשיחה עם כתבים מקומיים. "היות שהחשוד היה חשוף בקושי, הצלף בצוות תכנן לירות בו דרך המסך של המחשב. הירי היה מוצלח. הוא פגע לו באמצע המצח והרג אותו מיד".