גבר אמריקאי נעצר בחשד שהצית שריפה ענקית שכילתה עשרות דונם של סבך במדינת יוטה, מערב ארה"ב. החשוד, שפרטי זהותו טרם הותרו לפרסום, נעצר שעות ספורות לאחר שדווח על השריפה בסמוך לעיר ספרינגוויל ביום שני האחרון.

ממצאי החקירה הראשונית חשפו כי החשוד טייל באזור עם הכלב שלו כשלפתע, נתקל בעכביש. בשלב הזה הוא החליט לנסות לשרוף את העכביש עם מצית שהייתה ברשותו, מה שגרם על פי החשד לשריפה שיצאה משליטה.

הסמל ספנסר קאנון, ממשרד השריף של מחוז יוטה, השוכן דרומית לעיר סולט לייק סיטי, התייחס להשתלשלות העניינים ואמר: "אנחנו לא יודעים מה גרם לו לרצות לשרוף את העכביש. הוא הביע חרטה על מעשיו, אבל זה לא רלוונטי בשלב הזה. כל הצער שבעולם לא ישנה את הנזק האדיר שנגרם לסביבה". בהמשך, צוין כי החשוד נעצר כשברשותו אמצעים לעישון מריחואנה – אם כי לא פורסם באיזה אמצעים מדובר או אם הוא היה תחת השפעת סמים בזמן מעצרו.

השריפה הענקית התפשטה ברחבי המחוז ושרפה יותר מ-160 דונם של סבך. מדוברות תחנת כיבוי האש בספרינגוויל נמסר כי האירוע דרש את שיתוף הפעולה של מספר תחנות באזור, כולל אלו שבערים פרובו ומייפלטון.

ספנסר קוקס, מושל מדינת יוטה, הגיב לתקרית בחשבון הטוויטר שלו וביקש מהתושבים להימנע מלהצית שריפות בתקופת הבצורת הנוכחית. מעבר לזה הוא הוסיף: "ילדים, בבקשה אל תשתמשו בסמים". החשוד הואשם בינתיים בסעיף של החזקת סמים, רשלנות והצתה.