פעילים למען זכויות בעלי החיים בסין זועמים עקב סרטון ויראלי שהופץ בשבוע שעבר ברשתות החברתיות, בו נראה עובד בפארק מים מטפס על לוויתן בלוגה (לבנתן) ורוכב עליו כאילו היה סוס. הסרטון שותף בטיק טוק על ידי המאמן, ומצא את דרכו במהרה לאתר Weibo לפני שנמחק.

מדובר בעובד של פארק המים Luoyuanwan Sea World שבפוג׳ואו במחוז פוג׳יין, שככל הנראה נוהג לעשות זאת לא מעט. החשבון ששיתף את הסרטון ב- Weibo שייך לפעיל למען בעלי החיים, והוא כתב – ״העובד הזה נוהג להתרברב בכך שהוא עומד על לוויתני בלוגה ומפרסם סרטונים בפלטפורמות של לייב סטרימינג״.

באקווריום, לעומת זאת, טוענים כי העובדים שלהם מקיימים לרוב אינטראקציות דומות עם בעלי החיים בפארק, כולל עם לוויתני הבלוגה, וכי מדובר בחלק מהמופע לקהל הרחב שהוא לגיטימי וחוקי. ״אנחנו עורכים הופעות עם דולפינים ולוויתני בלוגה והן אינטראקטיביות״, מסר דובר האקווריום. ״המאמנים עשוים לרקוד עמם מתחת למים או לעמוד עליהם כדי להדגים את החוזק של החיות הללו. אנחנו בית עסק חוקי והחיות שלנו מוחזקות באופן חוקי״.

פעילי זכויות בעלי החיים, לעומת זאת, קוראים להחרים את ההופעות הללו ולהגביר את הפיקוח: ״לסרטונים כאלה יש השפעה חברתית נוראית ואנחנו מקווים שהמחלקות הרלוונטיות ישימו עליהם עין מקרוב יותר״, נמסר. ארגון PETA האמריקאי קורא מזה זמן רב להוצאתם של יונקים ימים מפארקי שעשועים, בטענה שמדובר בתעשייה של מיליארדי דולרים הבנויה על סבלן של חיות אינטליגנטיות, מהן נמנעים כל התנאים הטבעיים שחשובים להן.

גם המגיבים, יש לומר, לא ראו את הסרטון בעין יפה, עם תגובות כמו ״לוויתנים ודולפינים אמורים לחיות בים אבל מוחזקים בתאי כלא קטנים ומחויבים להופיע ולעבוד עבור האקוורים מדי יום, זה עינוי אכזרי״, או ״התנגדו לכל הופעות של בעלי חיים! זו כליאה ואכזריות לחיות״.