המשטרה בהודו חוקרת את נסיבות מותה החשודות של ילדה קטנה ממדינת פנג'אב. מאנווי בת ה-10 פונתה לבית חולים באזור העיר פאטיאלה לאחר שככל הנראה לקתה בהרעלת מזון, כך לפי הפרסומים. הרבּאן לאל, סבה של הקורבן, סיפר לכלי התקשורת ההודים שבני משפחתו חשו ברע אחרי שאכלו עוגה במסיבת יום ההולדת של מאנווי.

בשיחה עם אתר החדשות ההודי NDTV, לאל סיפר שהם חגגו את יום הולדתה של מאנווי ביום ראשון שעבר (ה-24 במרץ) והזמינו את עוגת שוקולד ממאפיה מקומית. לדבריו, הם אכלו את העוגה בסביבות השעה 19:00 וכמה שעות לאחר מכן, כבר החלו לחוש ברע והתחילו להקיא. בת ה-10 תיארה תחושה של צימאון ויובש בפה, וכל הזמן ביקשה לשתות מים לפני שהלכה לישון. בבוקר מצבה התדרדר והיא פונתה לבית חולים.

 

לאל סיפר שנכדתו הובהלה לחדר ניתוח, שם רופאים עשו הכל כדי להצילה – אך ללא הועיל. בסופו של דבר, כל שנותר להם לעשות היה לקבוע את מותה. כעת, בני משפחתה של מאנווי טוענים שהעוגה הכילה חומר רעיל כלשהו, ושמשרד הבריאות במדינה מסרב להתייחס למקרה ברצינות.

"הילדה הורעלה ונציג של משרד הבריאות סירב לקחת מאיתנו דגימה של העוגה שהזמנו", סיפר לאל. "הוא אמר לנו שהם ייקחו דגימות רק מהחנות שבה אפו את העוגה". ממשרד הבריאות של מדינת פנג'אב נמסר מאז כי העניין נמצא בבדיקה.

פרשת מותה של מאנווי הותירה את תושבי הודו מזועזעים. לאחרונה, פורסם ברשתות החברתיות תיעוד מאותו לילה גורלי ובו אפשר לראות את בת ה-10 ובני משפחתה אוכלים בהנאה מעוגת השוקולד. המשטרה בהודו פתחה מאז בחקירה של נסיבות האירוע.