עובדת לשעבר בשירות בתי הסוהר של מדינת איווה, ארה"ב, נעצרה בחשד לסדרת עברות מין. קיילה ברגום בת ה-27 מואשמת כעת בשלושה סעיפים של קיום יחסי מין עם אסיר, בזמן שעבדה בתור סוהרת בבית המעצר המחוזי בטאמה.

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי הסוהרת לשעבר קיימה יחסי מין עם האסיר בן ה-29, שפרטי זהותו לא הותרו לפרסום, בין ספטמבר 2020 לאפריל 2021. על פי החשד, בגרום והאסיר שכבו לפחות פעם אחת בארון שירות ופעמיים בחצר של בית המעצר.

דניס קוצ'רה, השריף של מחוז טאמה, התייחס לפרטי הפרשה וציין שבגרום עבדה בבית המעצר במשך 3 שנים, לפני שהתפטרה בחודש מאי האחרון. קצין המשטרה לא חשף פרטים על האסיר, אך ציין שבית המעצר מאכלס כ-30 אסירים ומיועד לעבריינים שנידונו לתקופת מאסר של שנה לכל היותר. כמו כן, חקירת המקרה יצאה לפועל בעקבות תלונה של גורם במחוז.

בארגון Interrogating Justice, שמסייע לחשוף פרשיות שחיתות ברשויות החוק האמריקאיות, הבהירו שמערכת יחסים אינטימית בין סוהרים ואסירים מנוגדת לחוק. "החוק הפדרלי לא מאפשר לסוהרת לקיים יחסי מין עם אסיר, מהסיבה הפשוטה שמבחינה חוקית אסירים לא יכולים להביע הסכמה", צוין בהודעה. "סוהר שיורשע בעברות מין נגד אסיר יכול למצוא את עצמו במאסר למשך 15 שנה".

כתב האישום נגד בגרום הוגש בחודש מאי – זמן קצר אחרי שעזבה את תפקידה בבית הסוהר. היא כפרה באשמה ובמידה ותורשע במעשיה, צפוי להיגזר עליה 6 שנות מאסר. המשפט שלה נקבע ל-12 באוגוסט.