הפרשה שטלטלה את גרמניה: אם ממערב המדינה מואשמת שרצחה חמישה מתוך ששת ילדיה כנקמה על כך שבן זוגה לשעבר עזב אותה בשביל אישה אחרת. האם, כריסטן ק. בת ה-28, הובאה אתמול לדוכן הנאשמים בבית המשפט בוופרטל, מערב המדינה, שם היא עמדה בשקט בזמן שהתובע תיאר את ההאשמות המחרידות נגדה.

כריסטן מואשמת שרצחה את ילדיה בספטמבר האחרון ואז ניסתה לשים קץ לחייה. ממצאי החקירה חשפו כיצד האם סיממה את ילדיה, הצעירה ביניהם רק בת שנה, ואז הטביעה אותם בחדר האמבטיה – כל זה לנגד עיניו של בנה הבכור בן ה-11.

הנאשמת אז עלתה עם בנה על רכבת מסולינגן לעיר מנשנגלדבך, שם מתגוררת סבתו של בנה. למרות זאת, היא ירדה לבד בתחנת הביניים בעיר דיסלדורף ושם ניסתה לשים קץ לחייה על ידי קפיצה על פסי הרכבת.

דוברות המשטרה פרסמה בעקבות הטרגדיה את שמותיהם של הקורבנות: לוקה (8), טימו (6), סופי (3), ליאוני (2) ומלינה בת השנה. מרכוס רול, מפקד המשטרה בעיר סולינגן, התייחס לפרשה ואמר שבכל שנותיו בתפקיד הוא לא נתקל בתקרית מזעזעת כל כך.

"זה בלתי נתפס", הוסיף קצין המשטרה. "שום דבר כזה מעולם לא קרה באזור ברגיש גלאדבאך". הבניין שבו ארע הרצח ההמוני הפך מאז למוקד עלייה לרגל עבור תושבי האזור, שהכינו במקום אנדרטה לזכר הילדים.

האם סיפרה מאז לחוקרים שהילדים נרצחו על ידי שודד במסכה שנכנס לביתה, אך בלשים הדגישו שלא נמצאו אף ראיות שתומכות בגרסתה. כריסטן מואשמת כעת במספר סעיפי רצח ובמידה ותימצא אשמה, צפויה לרצות מאסר עולם.

אמש דיווחנו על עוד רצח כפול של ילדים, גם הוא נעשה כפעולת נקמה באקסית. אב לשתי בנות, חטף אותן מבית הספר בו שהו בטנריף, סימם אותן, רצח אותן וזרק את גופותיהן לים. הרצח הכפול הנורא קרה לאחר שאיים על זוגתו לשעבר שלעולם לא תראה את ילדיה. ככל הנראה, האב עשה זאת כפעולת נקמה כשגילה שהאם נמצאת בזוגיות חדשה.