גבר שהוגדר בתור "האדם השמן ביותר בעולם" עבר לאחרונה מהפך קיצוני, לאחר שהשיל למעלה מ-300 ק"ג ב-3 שנים. חואן פדרו פרנקו, בן 35 ממקסיקו, מספר שהוא תמיד התמודד עם משקל עודף. לטענתו, עוד כשהיה בן 6 הוא שקל 63 ק"ג – אך מצבו הלך והחמיר לאורך השנים.

כאשר היה בשנות ה-20 לחייו, פרנקו היה מעורב בתאונת אופנוע אשר הביאה את מצבו לשפל חסר תקדים. בעקבות תהליך שיקום ממושך שהכריח אותו להיות מרותק למיטה לתקופה של 18 חודשים, פרנקו פשוט לא הפסיק להעלות במשקל. בשנת 2017, הוא הוכר בספר השיאים של גינס בתור הגבר הכבד ביותר על הפלנטה – בעודו שוקל 590 ק"ג.

נקודת המפנה בחייו של פרקנו הגיעה לאחר שעבר ניתוח לקיצור קיבה, שיקום קדחני אצל פיזיותרפיסט ודיאטה קיצונית. לאחרונה, חל שיפור ניכר במצבו והוא מדווח שלראשונה מזה שנים, הוא חזר להתנייד בעזרת מקל הליכה ולהתיישב בכוחות עצמו.

"אני מרגיש מצוין", אמר פרנקו, "עצם האפשרות להרים את זרועותיי ולקום מהמיטה בשביל ללכת למטבח לשתות כוס מים, גורמת לי להרגיש מדהים".

למרות השיפור המשמעותי במצבו הבריאותי, פרנקו מודע לכך שיש לו עוד דרך ארוכה. הוא אמנם הצליח להשיל 330 ק"ג ממשקל גופו, אך הוא עדיין מתמודד עם משקל עודף רציני – כאשר כיום, משקלו עומד על 260 ק"ג.