רבקה זהאו נולדה בשנת 1979 בבורמה, ובילתה את ילדותה בבית קטן עם זוג הורים עניים ולא מעט אחים ואחיות. כשהתבגרה החליטה לעזוב את בית הוריה, אבל השאיפה העיקרית שלה הייתה להפוך לאימא. היא ניסתה לחיות בתחילה בנפאל ובגרמניה, אך בסופו של דבר היגרה לארה״ב. בשנת 2002 היא נישאה לגבר בן 36 בשם ניל ניילפה, אך לאחר זמן מה החלה לבגוד בו והשניים התגרשו בקרב די מכוער. היא מיד החלה לצאת עם הגבר איתו ניהלה את הרומן, ג׳ונה שאקניי, שהיה מנכ״ל מבוסס של חברת תרופות גדולה בארה״ב. השניים עברו לגור ביחד ורבקה תפקדה כאם עבור מקס, בנו בן ה-6 מנישואיו הקודמים. היא חשה שהיא חיה את חלומה הגדול, אבל אז הכתה טרגדיה.

ב-11 ביולי 2011, בזמן שג׳ונה היה בנסיעת עסקים, נפל מקס מהמעקה בקומה השנייה בבית וצנח לרצפה. רבקה, שהייתה בשירותים בזמן התקרית, הזעיקה את כוחות החירום אשר מצאו את הילד מדמם ולא מגיב. הוא פונה לבית החולים שם נאבק על חייו, וקרובי משפחתו החלו לבקר אותו. ביניהם היה גם אדם שאקניי, אחיו של ג׳ונה. ב-12 ליולי רבקה אספה אותו משדה התעופה והביאה אותו לאחוזה, בה שהה למשך מספר ימים. באותו הערב ממש יצאו רבקה, אדם וג׳ונה לארוחת ערב, אך בעוד שג׳ונה חזר משם למיטת בית החולים של מקס, רבקה ואדם חזרו לאחוזה.

בבוקר ה-13 ביולי בשעה 6:45 קיבלו מוקדי החירום שיחה מוזרה מאדם: ״יש פה גברת שתלתה את עצמה״. כשהמשטרה הגיעה למקום היא מצאה את רבקה תלויה מהמרפסת כשרגליה קשורות וידיה כפותות מאחורי גבה, והכריזו על מותה. כמו כן הבחינה המשטרה במשהו מוזר: על דלת חדר השינה של רבקה נכתב המשפט: ״היא הצילה אותו, האם הוא יכול להציל אותה?״. שתי השערות עלו: או שמדובר במכתב ההתאבדות של רבקה, או שמדובר במסר מהרוצח שלה.

חודשיים לאחר מכן, המשטרה הכריזה רשמית כי מדובר בהתאבדות, אך בני המשפחה לא היו שלמים עם ההחלטה הזו. לטענתם היא לעולם לא הייתה מתאבדת, ועל כן שכרו חוקר פרטי, שהתייעץ עם מומחים וחשף ממצאים מדאיגים: לטענתו זה היה בלתי אפשרי עבורה גם לקשור את ידיה ורגליה וגם לתלות את עצמה, שכן הסבירות לכך הייתה 0.0001%. מה שאומר שהיא ככל הנראה נרצחה.

החשוד המיידי היה כמובן אדם, מכמה סיבות: הוא היה האיש ששהה בביתה, ובנוסף לכך גם עבד בתור קפטן של ספינות, והפרט הזה חשוב משום שהקשרים שבאמצעותם נכפתה רבקה היו קשרים מתוחכמים ומקצועיים, שרק אנשים בעלי ידע מסוים היו יכולים לבצע, בעיקר אנשי ים. בנוסף, בזמן חקירתו טען כי באותו הלילה הוא צפה לבדו בפורנו, אך לא נמצאו עדויות לכך במחשב. כמו כן, שכנים שמעו צעקה של אישה מהאחוזה במהלך הלילה.

חשד נוסף הוא השיחה שערך למוקד החירום באותו הלילה: הוא חזר על הביטויים ״יש פה גברת״ ו״היא תלתה את עצמה״ שלוש פעמים. למה היה צריך לכנות אותה ״גברת״ אם ידע את שמה? כמו כן הוא לא דיווח במהלך השיחה כי ידיה ורגליה קשורות. המשטרה אף לא מצאה שום שריד של די.אן.איי בזירה, למרות שאדם טען שחתך את החבל של רבקה והוריד אותה לקרקע באמצעות סכין מטבח, שגם עליו לא נמצאו דגימות, מה שמעלה את החשד כי מישהו ניקה את הזירה.

אדם אף נתבקש לעבור בדיקת פוליגרף ביום הרצח, והוא נכשל בה כישלון חרוץ, במיוחד בשאלה האם רצח את רבקה. סימן השאלה היחיד שנותר בקרב החוקר הפרטי היא הכתובת על דלת חדר השינה. ומה נמצא לגביה? ובכן, מומחה לכתב יד אישר כי הוא זהה ברובו לזה של אדם. אבל למרות כל זה - הראיות הן נסיבתיות בלבד, כאשר שום ממצא לא קושר אותו ישירות לזירת הרצח ומוכיח כי הוא האחראי למותה.

משפחתה של רבקה החליטה להגיש נגד אדם תביעה אזרחית עבור גרימת מוות, היא זכתה במשפט ונקבע כי אדם ישלם לה מיליון דולר, סכום שעדיין לא הועבר. למרות זאת, הם עדיין מנסים לפתוח מחדש את תיק החקירה הרשמי ולהרשיע אותו מבחינה פלילית ברצח במדינת קליפורניה. בשנים האחרונות, המשפחה ניסתה להעלות למודעות את תעלומת מותה של רבקה ואף התארחו בלא מעט תוכניות אירוח מפורסמות, ביניהן התוכנית של ד"ר פיל, אשר הביא מומחים מטעמו לנושא שהיו חלוקים בדעותיהם בנוגע לסיבת המוות ונסיבות התקרית.

התעלומה נותרה עד היום לא מפוענחת.