פרשת מותו הטרגי של תושב מדינת יוטה, מערב ארה"ב, קיבלה תפנית יוצאת דופן אחרי שכוחות המשטרה פרסמו תיעוד מהזירה. לראשונה מאז שנורה למוות על ידי שוטר בתחנת משטרת ווסט וואלי סיטי, הסמוכה לסולט לייק סיטי, כלי התקשורת המקומיים מפרסמים את הרגעים שהובילו לירי הקטלני של מייקל צ'אד בריינהולץ.

הפרשה התפוצצה ב-23 באוגוסט, 2019, כאשר חברה של בריינהולץ, ששמה לא הותר לפרסום, הזעיקה את המשטרה לאזור מגוריו והביעה חשש לחייו. בתיעוד ממצלמת הווסט של אחד השוטרים אפשר לשמוע אותה אומרת: "הוא בלע איזה שמונה, או תשעה, כדורים. הוא בלע את כולם כדי שהוא ימות".

שוטרים אז התעמתו עם בריינהולץ וערכו לו בדיקת "ינשוף" שממצאיה קבעו שהוא היה תחת השפעת אלכוהול. בשלב הזה, הוא נעצר בחשד לנהיגה תחת השפעת אלכוהול והובא לתחנה, שם החשוד ביקש עזרה פסיכיאטרית – אך בקשתו נדחתה.

בהמשך התיעוד אפשר לראות אותו שוכב על רצפת התחנה כשידיו אזוקות מאחורי הגב. הוא נשאר על הרצפה במשך 11 דקות, לפני שחובשים של תחנת הכבאות הסמוכה הגיעו לבדוק את המדדים שלו. סקירה של התיעוד העלתה מאוחר יותר שהחובשים עזבו את המקום מבלי שהשוטרים ציינו שהחשוד ניסה לשים קץ לחייו או שהוא בלע כדורים.

בריינהולץ אז טען בפני השוטרים שהוא חמוש, למרות שאלו בדקו אותו כמה דקות קודם לכן. הוא הצליח לחלוץ את אחת הנעליים שלו ואמר שיש בפנים אקדח. אחד השוטרים אז ניסה להוציא אותה מהידיים שלו, מה שהוביל למאבק בין החשוד ושני שוטרים. לפתע, נשמעה צעקה בחדר: "פאק, הוא תפס את האקדח שלי!".

הסמל טיילר לונגמן נכנס בשלב הזה לחדר עם אקדח שלוף. "אתה עומד למות חבר", אמר לונגמן, הצמיד את האקדח לראשו של בריינהולץ וסחט את ההדק. הסמל ירה ירייה אחת והחשוד התמוטט על הרצפה, ידיו עדיין אזוקות מאחורי גבו.

מבדיקה שנערכה מאוחר יותר על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, עלה שלמעט האקדח של לונגמן, כל האקדחים היו סגורים בנרתיקים שלהם בזמן התקרית. מהבחינה הזאת, לא ברור מה הוביל את אותו שוטר לזעוק שבריינהולץ תפס לו את האקדח.

מאז התפוצצות הפרשה התברר שזו גם לא הפעם הראשונה שלונגמן ירה למוות במישהו במהלך תפקידו; פעם אחת הייתה בשנת 2007 ופעם נוספת בשנת 2008 – בשני המקרים בית המשפט קבע שהירי היה מוצדק.

מבדיקה של תחנת המשטרה עלה שהשימוש של לונגמן בנשק באותו יום היה מוצדק ועמד בהוראות הפתיחה באש. למרות זאת, בפרקליטות המחוזית עדיין בוחנים האם להגיש כתב אישום נגד השוטר. מחר ימלאו שנתיים לירי שגבה את חייו של מייקל צ'אד בריינהולץ.