טרגדיה בדרום רוסיה, שם נער בן 16 מצא את מותו אחרי היתקלות עם דוב. התקרית המצערת ארעה בפארק ארגאקי, שבהרי סייאן, דרום סיביר המזרחית, שם הנער נטרף על ידי דוב חום בזמן שיצא לטיול מחנאות עם קבוצת תיירים.

הנער, שפרטי זהותו טרם הותרו לפרסום, הצטרף לטיול בתור סבל ונעלם זמן קצר אחרי שיצא לטיול. כמה שעות מאוחר יותר, שניים מהקבוצה יצאו לחפש אותו לאורך המסלול ושם נתקלו בדוב החום שתקף גם אותם. הם הצליחו בסופו של דבר להבריח את הטורף אחרי שאחד מהם דקר אותו באזור הצוואר עם סכין. לאחר מכן, הם הזעיקו פקחים למקום.

הדוב נמצא כ-500 מטרים מאזור המאהל של קבוצת התיירים, כשהוא רובץ על שרידי גופתו של הנער. אחד הפקחים אז ירה בו עם רובה ציד והדוב שוב נמלט אל הסבך. לדבריהם, הדוב הספיק לטרוף את החצי העליון של גופת הנער. כמה שעות לאחר מכן, פקחים מצאו את הדוב מת.

אחד משני התיירים שהותקפו על ידי הדוב פונה לביה"ח כשהוא סובל מחבלות וחתכים. נכון לעכשיו, לא ברור בדיוק מה גרם לדוב להרוג את הנער, אך ישנן כמה סברות לתקרית הטרגית.

איגור גריאזין, מנכ"ל הפארק, טען שסביר להניח שהנער הותקף על ידי הטורף אחרי שלקח קיצור דרך למאהל. מעבר לזה, הוא סבר שהדובים שחיים בסביבה אגרסיביים מאוד בחודשים האחרונים כיוון שהשלג באזור עדיין לא נמס, מה שמקשה עליהם מאוד למצוא מזון.