חובב ספורט אקסטרים מצא את מותו בתאונת צניחה חופשית, אחרי שרצועות המצנח שלו הסתבכו בגובה אלפי מטרים מעל פני האדמה. רגעי האימה תועדו במצלמת הקסדה של הצנחן, ברגמה אנדריי ולדימירוביץ' (38), ובתיעוד אפשר לראות אותו מנסה להתיר את הפלונטר שנוצר באוויר. גורמים המעורים בפרטי המקרה סיפרו שהוא הצליח בסופו של דבר לפתוח את המצנח הרזרבי שלו – אבל זה כבר היה מאוחר מדי.

התאונה הקטלנית אירעה בתחילה השבוע בשדה תעופה סמוך לכפר פוטילובו, אזור סיינט פטרסבורג – מערב רוסיה. ולדימירוביץ' השתתף באימון צניחה חופשית קבוצתי וקפץ יחד עם עמיתיו מגובה של כ-4 ק"מ מעל פני האדמה. מלשכת משרד המשפטים המחוזי נמסר כי ממצאי החקירה הראשונית חשפו כי בן ה-38 ככל הנראה נהרג כתוצאה מתקלה במצנח שלו.

הנהלת שדה התעופה בפוטילובו התייחסה לטרגדיה ותיארה את ולדימירוביץ' כצנחן מיומן, עם יותר מ-360 צניחות לאורך השנים. "בתום האימון, אחרי שהוא ועמיתיו יצרו את המבנה שלהם באוויר, ברגמה פתח את המצנח ונתקל בבעיה", נמסר בהודעה מהנהלת שדה התעופה.

"הרצועות של המצנח הסתבכו. הוא ניסה להתיר אותם בעצמו, אך ללא הועיל. עד מהרה, הוא איבד גובה במהירות אדירה ולא הצליח לפתוח בבטיחות את המצנח הרזרבי". בהמשך, צוין שבן ה-38 הצליח בסופו של דבר לפתוח את מצנח השני, אבל לא הספיק לנתק את המצנח הראשון.

"ברגמה פגע באדמה במהירות אדירה ומת במקום", נכתב בהמשך ההודעה. "הנהלת שדה התעופה, איגוד הצנחנים וארגון הטייסים המחוזי בלנינגרד יצרו קשר עם בני משפחתו והביעו צער על התקרית הטרגית". תאונות צניחה קטלניות נחשבות נדירות מאוד, עם סיכוי של 1 ל-100,000 – כך לפי האיגוד הבריטי לצניחה חופשית.