פריצת דרך פוטנציאלית בפרשת רצח הנערות מדלפי: רשויות אכיפה באינדיאנה עצרו גבר בשנות ה-40 לחייו, לאחר שחטף ילדה בת 10 ותקף אותה מינית בביתו. ג'יימס צ'דוול ה-3 נעצר על ידי סגנים במחוז קרול כמה ימים אחרי היעלמותה של בת ה-10. הקורבן נמצאה ערומה בקומת המרתף של ביתו וטענה כי החשוד "ניסה לרצוח אותה". בינתיים, חוקרים בוחנים את האפשרות שצ'דוול קשור לפרשת הרצח של אביגיל ויליאמס (13) וליברטי ג'רמן (14).

פרשת רצח הנערות מדלפי התפוצצה בחורף של שנת 2017, לאחר היעלמותן של ויליאמס וג'רמן ביערות אינדיאנה. ב-14 בפברואר, יממה אחרי שהנערות נעלמו, חוקרים מצאו את גופותיהן בקרבת אחד הנחלים באזור. מאז עד היום, האדם שאחראי לרצח לא נמצא וכל מה שהחוקרים התירו לפרסום היו ההקלטות האחרונות מהטלפון הנייד של ג'רמן – הכוללות תמונה שלה צועדת על גשר של רכבת, סרטון של גבר מבוגר שעוקב אחריהן ביערות והקלטה של אדם שאומר: "בנות. רדו במדרון".

טובי לזנבי, השריף של מחוז קרול, טרם חשף אם יש ברשותם ראיות שמפלילות את צ'דוול ברצח הנערות, אך הוא טען שכמה פרטים בפרשה מעוררים חשד כלפיו – העיקרי ביניהם הוא קרבת מגוריו של החשוד ביחס למקום שבו מצאו את גופות הנערות (כ-30 ק"מ מזירת הפשע).

בת ה-10 נחטפה ב-19 באפריל, אחרי שצ'דוול פיתה אותה לבוא לביתו עם הבטחות שתוכל ללטף את הכלב שלו. כשזו הסכימה להיכנס לביתו, הוא היכה אותה בראשה וכלא אותה בביתו. סגני שריף העידו שהילדה נמצאה ערומה ומבוהלת אחרי שדלת המרתף נפרצה. בשיחה עם חוקרים, הקורבן העידה שצ'דוול היכה אותה, תקף אותה מינית ופעם אחת אפילו חנק אותה עד שאיבדה הכרה.

הנערות מדלפי (צילום: talkmurderwithme, instagram)
האם תעלומת הרצח המפורסמת סוף סוף תיפתר? | צילום: talkmurderwithme, instagram

View this post on Instagram

A post shared by Crimes Like These (@crimeslikethese)

צ'דוול מואשם כעת בסדרת עברות פליליות, הכוללות: חטיפה, תקיפה מינית וניסיון רצח. החשוד בינתיים כופר באשמה ומשפטו נקבע ל-10 ביוני.

צ'דוול הוא לא החשוד הראשון בפרשת רצח הנערות מדלפי. ביולי של 2019, שוטרים במדינה נקלעו לעימות באורך של 5 שעות עם עבריין מין ששמו פול איטון, לפני שזה שם קץ לחייו. איטון היה אחד החשודים בפרשה ומבוקש ברחבי המדינה בעוון חטיפה ותקיפה מינית של תושבת האזור. לאחר מותו, גורם במשרד השריף המחוזי אמר שהעבריין אמנם סומן כחשוד פוטנציאלי בפרשה, אך הוא מעולם לא "כיכב" בראש הרשימה. בינתיים, בלשים ממשיכים לחפש את הרוצח של אביגיל ויליאמס וליברטי ג'רמן.