בריסטה אמריקאית עוררה דיון סוער ברשת אחרי ששברה עם פטיש את השמשה הקדמית של אחד מלקוחותיה. אמה לי, בת 23 מסיאטל והבעלים של דוכן הקפה Taste of Heaven Espresso, טענה שהתקרית אירעה בעקבות ויכוח על תג המחיר של המשקאות ופרסמה את תיעוד המקרה בחשבון האינסטגרם שלה.

בסרטון אפשר לראות את לי מתווכחת עם הלקוח שקנה ליטר קפה ו-700 מ"ל מים ב-22 דולר. "אתה לא תקבל 5 דולר בחזרה. קיבלת שני משקאות, לא ככה זה עובד", היא אומרת לאיש, שממשיך להתמקח איתה על המחיר. בשלב הזה היא לוקחת את הכוסות בחזרה ודורשת ממנו לעזוב את המקום.

View this post on Instagram

A post shared by . (@emmxxss)

"אם אתה לא תלך מפה, אני הולכת לזרוק עלייך את זה", אומרת לי. "אתה רוצה שאני אזרוק אותם עלייך. אתה ממש מגזים. קח את המשקאות שלך ועוף מפה". האיש אז נענה לדרישתה ואומר: "אני אקח אותם. תשאירי את הכסף אצלך". לפתע, הוא מוריד את המכסים מהכוסות ושופך את המשקאות על לי. בתגובה, בת ה-23 יוצאת עם גופה מהחלון ומנפצת את השמשה הקדמית שלו עם פטיש.

"הפטיש לשמשה הקדמית היה מאוד מספק"

לי – שעובדת בתור ביקיני בריסטה (מוכרת קפה בהלבשה תחתונה) – העלתה מאז את התיעוד לחשבון האינסטגרם שלה, שם הוא הפך לוויראלי עם יותר מ-100 אלף צפיות. "אני רוצה להתייחס רגע לבעיה האמיתית כאן: ביטחונן של נשים ובמיוחד נשים פגיעות בצורה בלתי פרופורציונאלית", כתבה לי. "אני עובדת בתחום שבו אני כמעט ולא לובשת בגדים כל היום ובאה באינטראקציה עם גברים, שאת רובם אני בכלל לא מכירה. רוב האנשים שאני נפגשת איתם לאורך היום אדיבים, נחמדים ובאופן כללי מדהימים. למרות זאת, לעיתים אני נתקלת בגבר אחד שהוא אלים מבחינה פיזית ומילולית".

לי טענה בהמשך שהיא פעלה מתוך הגנה עצמית וטענה שהיא הותקפה על ידי הלקוח. "במצב שבו אני מותקפת, באיזה שלב בעצם יש לי הצדקה להגן על עצמי?", שאלה בת ה-23. "מה לדעתכם תהיה תגובה הגיונית?". בהמשך, היא טענה שהאיש בסרטון מוכר לה היטב וזו לא הפעם הראשונה שהוא התייחס אליה בחוסר כבוד.

הסרטון גרף יותר מ-2,700 לייקים ו-836 תגובות מהגולשים, רובם צידדו בבריסטה. "את מדהימה. האיש הזה קריפ ברמות", כתבה אחת הגולשות. "זאת סיטואציה מפחידה מאוד ואני שמחה שאת בסדר". גולשת אחרת, שהזדהתה בעצמה בתור ביקיני בריסטה, כתבה: "הפטיש לשמשה הקדמית היה מאוד מספק. אני מאוד שמחה שלא ויתרת לו. אנחנו צריכות להתמודד עם אנשים כאלה על בסיס יומי. מקווה שאחרים ילמדו מהמקרה הזה".

לעומת זאת, היו גם גולשים שדווקא ביקרו את התנהגותה של לי – ואף טענו שהיא ביצעה עבירה פלילית. "מה שעשית נקרא תקיפה בנסיבות מחמירות", כתב אחד הגולשים. "זה לא גורם לך להיראות טוב כל כך". גולש אחר הוסיף: "מהצד שלי נראה שאת זאת שיצאה לא בסדר בסיטואציה הזו, ועכשיו את עוד משחקת אותה הקורבן".