משטרת סיציליה שבאיטליה, אחד המוקדים הקשים ביותר של התפרצות הקורונה, קיבלה השבוע קריאה מאח במערכת הבריאות בשם אנטוניו דה פייס, שביקש להתוודות בפה מלא – "רצחתי את החברה שלי משום שהיא הדביקה אותי בקורונה".

הקורבן, לורנה קווארנטה בת ה-27, הייתה רופאה שסיימה את לימודיה לא מזמן והוסמכה לסייע לצוותי הרפואה באיטליה במאבקם בנגיף. כאשר המשטרה הגיעה לדירתם המשותפת, גופתה נמצאה על הרצפה בעוד לה פייס בן ה-28 שכב לצדה שותת דם, לאחר שחתך לעצמו את הוורידים וניסה להתאבד.

קווארנטה ולה פייס, כאמור, עבדו יחד בבת החולים במסינה שבאזור סיציליה, לאחר שגויסו במיוחד כדי להתמודד עם מכת חולי הקורונה במדינה. הצוות בבית החולים הצליח להציל את חייו של דה פייס, והוא הודה שוב בפני השוטרים כי חנק את חברתו למוות משום שסבר שהיא הדביקה אותו בקורונה. אלא שבאופן טראגי במיוחד, בדיקת שבוצעו בשניהם חשפו כי הם כלל אינם חולים בנגיף. ״היא הייתה רופאה שעבדה קשה כדי להציל אחרים מהווירוס״, אמר מקור במשטרה, ״זו טרגדיה נוראית״.

משפחתה של לורנה חוותה אגרוף נוסף לבטן כאשר גילתה שעקב המשבר במדינה, לא יהיה אפשרי לערוך לה לוויה. ״ההורים המסכנים שלה סבלו מספיק, וכעת הם לא יוכלו להיפרד ממנה כראוי״, אמרה ראש עיריית מסינה, ״זו טרגדיה בתוך טרגדיה״.

בימים שלפני הרצח עבדה לורנה בבית החולים ולא היססה לחלוק את התנאים הקשים שבהם רופאים ואחיות נאלצים לפעול. בפוסט שהעלתה לפייסבוק ימים ספורים לפני מותה כתבה – ״עכשיו יותר מתמיד אנחנו צריכים להפגין אחריות ואהבה לחיים. אתם חייבים להפגין כבוד כלפי עצמכם, המשפחות שלכם והמדינה שלכם. אתם חייבים לחשוב ולזכור את אלה שהקדישו את חייהם כדי לטפל בחולים שלנו. בואו נישאר ביחד ונישאר בבית. בואו נמנע את המצב שבו החולה הבא הוא אדם יקר לכם או אתם בעצמכם״.

לה פייס עצמו העלה בחודש שעבר פוסט שמברך את חברתו על כך שהוסמכה לעבוד במערכת הרפואה באיטליה, וכתב לה: ״כדי להגשים את החלומות שלנו חייבים לעבוד קשה בנחישות, ואת ההוכחה לכך. אני מאחל לך להמשיך לרדוף אחר החלומות שלך, ולחיות את חייך כפי שתמיד דמיינת אותם. כל הכבוד. ברכות על ההסמכה שלך, דוקטור״.

השניים אף פרסמו תמונה משותפת ומאושרת במיוחד לפני חודשים ספורים, בערב השנה החדשה: ״אני אוהבת אנשים שהם קצת משוגעים״, כתבה לורנה, ״החיבוקים הפתאומיים, המחוות הספונטניות, החיוכים שמפוזרים בחינם, אלא שמעניקים לך תשומת לב, אלא שמשכרים אותך מרוב רגשות, וזה מדביק אותך באושר. אני אוהבת כל שנייה וכל שנה שאני חיה איתך, 2020 שמחה!״.

כמה תושבים מקומיים ממסינה, אגב, פרסמו תגובות זועמות בדף הפייסבוק של דה פייס. עדיין לא ידוע מה יעלה בגורלו, אך משפחת הקורבן מתכוונת להילחם על העונש החמור ביותר שניתן יהיה להטיל עליו.