בית המשפט בקליפורניה חתם לאחרונה את אחד התיקים המזעזעים שנידונו במדינה בעשרות השנים האחרונות, לאחר שגזר על מייקל תומאס גרגולו עונש מוות. גרגולו, המוכר גם בתור "המרטש מהוליווד", הורשע בשני מקרי רצח במדינה, ניסיון רצח נוסף ופריצה.

השופט לארי פ. פידלר התייחס לפשעים של גרגולו, אותם הוא תיאר בתור "אכזריים ומבהילים". השופט פידלר הוסיף: "לכל מקום שמר גרגולו הלך, מוות והרס הגיעו אחריו". התיק המשפטי עלה לכותרות בשנים האחרונות בעקבות החשיפה כי אחת מקורבנות הרוצח יצאה עם השחקן ההוליוודי אשטון קוצ'ר.

קוצ'ר סיפר בעדותו לבית המשפט שהוא היה אמור לצאת עם אשלי אלרין, הקורבן הראשון, ביום שבו נרצחה. הוא הגיע לביתה של מעצבת האופנה בת ה-22 ודפק בדלתה, אך לא קיבל תשובה. קוצ'ר אז הציץ פנימה דרך החלון וראה את מה שחשב שהיו כתמי יין אדום על הרצפה. מאוחר יותר, התברר שאלו היו כתמי דם של אלרין שנדקרה למוות 47 פעמים.

גרגולו רצח את אלרין בשנת 2001 ואת מריה ברונו, בת 32 ואם ל-4 מלוס אנג'לס, בשנת 2005. בבית המשפט, פרקליטים תיארו כיצד הרוצח חתך את השדיים של הקורבן והוציא בעצמו את שתלי הסיליקון שלה. 3 שנים מאוחר יותר, הוא פרץ לביתה של אישה נוספת ששמה מישל מרפי, אך היא שרדה כדי להעיד נגדו בבית המשפט.

מרפי נאבקה בגרגולו בדירתה והצליחה להבריח אותו מהמקום. הרוצח השאיר אחריו שובל של דם, בעזרתו חוקרים הצליחו למצוא אותו בסופו של דבר ולקשר אותו לרצח של אלרין וברונו. קורבן התקיפה האכזרית סיפרה בבית המשפט שהיא עדיין בטראומה מהתקרית והוסיפה: "עד היום אני לא מסוגלת להיות לבד מבלי לסבול מהתקפי חרדה איומים".

גרגולו התייחס מאז להרשעותיו ולגזר דינו, אותם הוא תיאר כלא צודקים. "זאת טעות לשלוח אותי לאגף הנידונים למוות. רציתי למסור את הצד שלי בסיפור הזה ולהעיד בעצמי מה קרה, אבל הזכות הזאת נמנעה ממני".

בסוכנות הידיעות AP דיווחו כי למרות העובדה שגרגולו נידון למוות, הסיכוי שגזר דינו ייצא לפועל בזמן הקרוב נמוך מאוד. הפעם האחרונה שנידון למוות הוצא להורג בקליפורניה הייתה לפני 15 שנים ומאז, גווין ניוסום, המושל הנוכחי, נוקט עמדה אקטיבית מאוד נגד גזר הדין – ואפילו חתם על הוראה לעצור את כל ההוצאות להורג כל עוד הוא בתפקיד.