דרמה בבית המשפט בקולורדו: אישה בשנות ה-40 לחייה שהודתה כי דקרה למוות את בעלה זוכתה מאשמת רצח. יותר מ-3 שנים אחרי התפוצצות הפרשה, דניאל רדליק זוכתה מסעיף רצח מדרגה שנייה, אחרי שחבר המושבעים השתכנעו שהיא פעלה מתוך הגנה עצמית כשהרגה את בעלה – מייקל רדליק.

בינואר של 2019, צוות אמבולנס הוזעק לביתם של בני הזוג בעיר וינטר פארק, לאחר שדניאל התקשרה למוקד החירום ודיווחה על כך שבעלה בן ה-65 מת כתוצאה מהתקף לב. למרות זאת, הצוות מיהר להזעיק את המשטרה למקום אחרי שהתברר להם שמייקל נדקר למוות עם סכין מטבח.

מומחים לרפואה משפטית קבעו שמייקל נהרג כתוצאה מאובדן דם לאחר שנדקר עם סכין בפלג גופו העליון וזרועו. ממצאי הנתיחה לאחר המוות חשפו כי הסכין פגעה בעורק הזרוע של הקורבן והוא ככל הנראה מת תוך 5 דקות.

חוקרים שבחנו את הזירה הבהירו שניכר כי דניאל ניסתה לנקות את כתמי הדם מהרצפה והקירות. כמו כן, התברר להם שהיא חיכתה 11 שעות לפני שהזעיקה אמבולנס למקום – ובזמן הזה היא השתמשה באפליקציית היכרויות. בעת חקירתה במשטרה, היא אמרה שמייקל דקר את עצמו בעיצומו של ריב, לפני ששינתה את גרסתה ואמרה שהוא לקה בהתקף לב. בהמשך, היא שינתה את גרסתה שוב וטענה שדקרה את בעלה בזמן שהוא חנק אותה.

דניאל ומייקל הכירו לראשונה בתחילת שנות ה-90, אז הוא נישא לאמה והפך לאביה החורג. אמה הלכה לעולמה בשנת 1999 כתוצאה מסרטן והשניים התחילו מערכת יחסים, במהלכה הם הביאו לעולם שני ילדים – בני 15 ו-11. מייקל התפרסם מאז בתור בכיר בהנהלת ה-NBA.

שון ויגינס, התובע הראשי בקולורדו, תיאר לחבר המושבעים את זירת הפשע בתור "סצינה מסרט אימה" וטען שדניאל עשתה הכל כדי לחמוק מעונש. "הראיות בתיק הזה מוכיחות שמתחילת החקירה ועד עכשיו, הנאשמת נמנעה לקחת אחריות על מעשיה", ציין הפרקליט. בינתיים, בת ה-46 טענה שבעלה ניסה לחנוק אותה למוות אחרי שגילה שהיא ניהלה רומן מאחורי גבו.

 "הוא בגד בי במשך זמן ארוך ומצא בטלפון שלי הודעת טקסט ממישהו אחר", טענה. בהמשך היא סיפרה שהוא התנפל עליה, הצמיד אותה אל הדלפק במטבח וכרך את הידיים שלו סביב צווארה. בשלב הזה, היא תפסה סכין שהייתה מונחת לצידה ודקרה אותו.

חבר המושבעים התדיין לגבי התיק במשך יום שלם לפני שהגיעו להכרעה. ביום שישי האחרון, הם זיכו את דניאל מסעיף של רצח מדרגה שנייה והרשיעו אותה בסעיף של שיבוש הליכי חקירה – על כך שניקתה את הזירה לפני הגעת צוות האמבולנס למקום. בית המשפט עשוי לגזור עליה עד 18 חודשי מאסר וקנס של 100 אלף דולר.

אנדרו פרנל, סנגורה של דניאל, נשאל מחוץ לבית המשפט על מצבה של מרשתו בעקבות הפסיקה. "איך היא מרגישה? היא שמחה מאוד לשים את הפרשה הזו מאחוריה", אמר. "היא שמחה מאוד לחזור לביתה וילדיה". גזר דינה נקבע לספטמבר הקרוב.