פועלי קבלן בקולורדו הזדעזעו לגלות את גופתה האבודה של נערה בת 12 שנעלמה לפני יותר משלושה עשורים. על פי הדיווחים, התגלית המזוויעה התחוללה במהלך עבודות תשתית להנחת צינור נפט, כאשר העובדים איתרו את עצמותיה של ג'נל מת'יוס – שנראתה בחיים בפעם האחרונה בערב חג המולד של שנת 1984.

התיעוד האחרון של מת'יוס בחיים היה בהצגת בית הספר שלה, בה היא נראתה שרה עם חבריה לכיתה שירי חג המולד. חוקרים סבורים שהיא חזרה לאחר מכן לביתה בעיר גרילי, אשר היה ריק. אביה ואחותה חזרו בסביבות השעה 21:30, רק כדי למצוא את הבית כפי שהוא היה כאשר ג'נל הגיעה אליו לבדה – אך בשלב הזה, הנערה המתבגרת כבר נעלמה. הסברה הרווחת באשר לגורלה של הנערה הייתה שהיא נחטפה על ידי פושע מסתורי. תחילה, לבני המשפחה עדיין הייתה תקווה והם הציעו פרס של 20 אלף דולר לאדם שיאתר אותה. למרות זאת, היא מעולם לא נמצאה – עד עכשיו.

מומחים לרפואה משפטית ערכו בדיקת DNA וחשפו כי העצמות באתר הבנייה, שנמצא כ-32 ק"מ מביתה, אכן שייכות למת'יוס. נכון לעכשיו, סיבת המוות עדיין לא פורסמה. לאורך השנים, רשויות האכיפה המקומיים המעיטו להתייחס לפרטי חקירת היעלמותה. כעת, גורם במשטרה מגיב לראשונה ומתאר כיצד התיק הפתוח "השפיע מאוד על כוחות המשטרה של גרילי".

שלי לובאטו, חברתה לכיתה של ג'נל, התייחסה לתגלית המזוויעה בריאיון לסוכנות ידיעות מקומית ואמרה: "חשבתי לעצמי: 'אלוהים, הם סוף סוף מצאו אותה!'. הלב שלי פשוט נשבר. הגילוי הזה גרם לי לבכות. צר לי מאוד עבור בני המשפחה".

ג'ניפר, אחותה הגדולה של הקורבן, התייחסה לדיווחים והגדירה אותם כסוריאליסטיים. לטענתה, הוריה היו המומים למשמע הדיווחים. "אנחנו עצובים, אנחנו עצובים מאוד", סיפרה ג'ניפר. "התגלית היא סגירת מעגל ללא ספק, אבל היא גם מציפה שאלות נוספות בנוגע למה שקרה לג'נל".