השיל כמעט חצי ממשקל גופו, אחרי שעבר לאכול רק מזון מן החי. איזייה קולדוול, בן 28 מסיינט לואיס, מיזורי, סיפר לכלי התקשורת בארה"ב שבתקופה הקשה ביותר של חייו הוא שקל 197 ק"ג ואכל כמעט רק מזון מהיר. יום אחד, רופא המשפחה שלו הזהיר אותו שמשקלו הכבד עלול להוביל אותו לסבול מבעיות פוריות – ועל כן, הוא החליט לחולל שינוי קיצוני בתפריט היומי שלו.

בשיחה עם סוכנות הידיעות SWNS, קולדוול סיפר שהוא עבר לאכול רק מזון מן החי – ובעיקר בשר טרי, ביצים ומוצרי חלב. לדבריו, תוך זמן קצר הוא השיל 10 ק"ג והדיאטה החדשה אפילו עזרה לו להתמודד עם אחד מהרגלי האכילה הגרועים ביותר שלו: אכילת יתר.

View this post on Instagram

A post shared by Amanda Caldwell (@amandacaldwell08)

"ממש קשה לאכול הרבה כשאתה אוכל רק בשר", סיפר בן ה-28. "בהתחלה הייתי אוכל רק סטייקים ונתחים של בריסקט מעושן, ותוך זמן קצר פשוט לא הייתי מסוגל יותר להכניס אוכל לפה. זאת דיאטה מאוד מוגבלת וגם מגבילה, ואני מניח שהיא לא מתאימה לכל אחד".

קולדוול סיפר שתוך חודשיים הוא השיל 20 ק"ג ממשקל גופו והתחושה הייתה נפלאה. "לא האמנתי שהצלחתי", הוא אמר. "הגשתי מצוין מבחינה גופנית וגם מבחינה מנטלית. זה כאילו הדיאטה פתרה לי את בעיות הקשב והריכוז". שנתיים מאוחר יותר, הוא כבר השיל 95 ק"ג.

View this post on Instagram

A post shared by Amanda Caldwell (@amandacaldwell08)

בן ה-28 הוסיף מאז מאכלים נוספים לדיאטה שלו – כמו פירות וירקות – אבל התפריט היומי ממשיך להתבסס בעיקר על בשר טרי, ביצים ומוצרי חלב. כמו כן, הוא מתאמן באופן יומיומי. "אני זוכר שהיו תקופות שלא האמנתי שאני מסוגל לעשות את זה", סיפר. "היום אני מבין שכל אחד יכול". קולדוול הוסיף בהמשך שהוא ואשתו, אמנדה, עדיין לא הצליחו להיכנס להיריון, אבל הם ממשיכים לנסות.

דיאטת בשר נחשבת שנויה במחלוקת בקהילת התזונה והרפואה. בזמן שרבים טוענים שתפריט שמבוסס על מזון מן החי יכול להוביל לירידה במשקל ושיפור במצב הרוח, מומחים מזהירים שהדיאטה מאוד לא מאוזנת – במיוחד אם מפסיקים לגמרי לאכול קבוצות מזון מסוימות. מעבר לזה, באתר ה-Cleveland Clinic פורסם שאכילת הרבה בשר עלולה להגביר את הסיכון לתחלואת לב.