עשרות פועלים לכודים כבר למעלה מ-48 שעות במנהרה בכביש בצפון הודו, לאחר שהיא קרסה סביבם ביום ראשון בבוקר. מכוחות ההצלה נמסר כי האנשים הלכודים במנהרה, הממוקמת על הכביש הלאומי ימונטרי שבמדינה (כביש 134), בטוחים. עוד צוין כי אספקה שונה, כולל מזון, מים וחמצן, הועברה אליהם, כך דיווח אתמול (שני) עיתון metro.

ישנם דיווחים שונים על מספר האנשים הלכודים במנהרה, חלקם כוללים כ-36 לכודים, אחרים מדברים על למעלה מ-40. בכל הדיווחים מצוין כי אין נפגעים. במאמץ החילוץ מעורבים כוחות התגובה הלאומיים לאסונות, רשות ממשלתית, בעוד שממשלת מדינת אוטראקהאנד שבצפון הודו, מספקת סיוע.

 

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול, אמר ראש ממשלת אוטראקהאנד, פושקר סינג דאמי, כי נוצרה תקשורת עם הפועלים הלכודים. "כולם בטוחים ואני מבטיח לכל בני המשפחה של הלכודים - הם יחולצו בקרוב מהמנהרה", ציין, והוסיף כי "צוותים נוכחים במקום ועבודות החילוץ מתנהלות".

לפי דיווחים בתקשורת המקומית, כ-200 מטרים מהמנהרה הדו-כיוונית, שאורכה כחמישה קילומטרים, קרסו במהלך העבודות עליה. המנהרה מיועדת להפחית את מרחק הנסיעה מדהראדון לסילקיירה בכ-20 ק"מ, ואת זמן הנסיעה בכשעה.

תמונות מהזירה הקורסת מציגות הריסות רבות שחוסמות את המנהרה, עם כבלים ממתכת בולטים מעליהן. לפי דיווחים, התמוטטות המנהרה מגיעה שישה ימים בלבד לאחר שפרצה שריפה במנהרה אחרת, שנבנית עבור פרויקט רכבת בחלק אחר באוטראקהאנד. באותו אירוע, שלא הוביל לנפגעים, פונו 40 פועלים.