רשויות האכיפה של אקוודור סורקות את המדינה בחיפוש אחר גבר שחשוד ברצח של אשתו. לואיס הרמידה, תושב גואיאקיל, חשוד כי היכה באכזריות את אשתו, ליסבת בת ה-30, עד למותה בסוף חודש דצמבר האחרון.

הפרשה התפוצצה ב-21 בדצמבר, כאשר בני משפחתו של הרמידה דיווחו להוריה של ליסבת שזו נהרגה בתאונה מחרידה וגופתה נמצאת בביתה. תחילה טען הבעל כי אשתו מתה לאחר שנפלה במדרגות. בשלב הזה, הוא מיהר לארגן את לווייתה ולספר להוריה של ליסבת שעות ספורות לפני הטקס.

קאת'י, אמה של הקורבן, סיפרה שלא חשדה בדבר בהתחלה, כיוון שליסבת ולואיס נמצאים במערכת יחסים כבר 12 שנים. למרות זאת, החשדות שלה לגבי כל הפרשה התעוררו בסופו של דבר כמה ימים אחרי הלוויה, אחרי שהבחינה בפציעה בעינו של לואיס. הבעל אז טען שהפציעה היא תוצאה של ניסיון שוד, אך קאת'י החליטה לחקור את העניין לעומק – ורק אז גילתה מחברה של בתה כי לואיס נהג להתעלל בבתה.

בשיחה עם כתבים מקומיים, קאת'י סיפרה שפנתה למשטרה ודיווחה על התקרית. בתגובה, הרשויות הוציאו את גופת בתה מן הקבר והעבירו אותה למכון הפתולוגי – שם נחשפו הממצאים המצמררים המצביעים על הרצח.

ממצאי נתיחת הגופה חשפו כי ליסבת מתה כתוצאה מדקירות ושטפי דם בראשה. מעבר לזה, התברר שנעשה ניסיון להסתיר את הפצעים, אחרי שהתגלה כי פציעות הדקירה בחלקה העליון של ראשה הודבקו באמצעות דבק 3 שניות.

בעקבות ממצאי הבדיקה הפתולוגית, המשטרה הוציאה צו מעצר נגד לואיס הרמידה – שלא נראה מאז ה-29 בדצמבר. קאת'י התייחסה להשתלשלות האירועים וטענה כי ברגע שהוצא צו מעצר נגד הבעל של בתה, הוא קנה כרטיס טיסה לקולומביה. בינתיים, בני משפחתה של הקורבן דורשים להביאו למשפט ולהוציא את הצדק לאור. המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות הטרגדיה.